ابرآمد

کسب وکار شما برای ما مهم است

مدیران کسب‌وکار هر روز با چالش‌ها و موضوعات مختلفی سروکار دارند. از موضوعات مرتبط با مدیریت و کاهش هزینه‌ها، منابع انسانی و نیروهای متخصص تا موضوعاتی نظیر تداوم کسب‌وکار که شاید این روزها بیش‌ از پیش موردتوجه قرار گرفته است.کسب‌وکارها به روش‌های مختلفی (زیرساخت‌ اختصاصی، On-premise و colocation) زیرساخت‌های سخت‌افزاری خود را تامین می‌کنند که بکارگیری هریک از این روش‌ها چالش‌ها و دغدغه‌هایی را ایجاد می‌کند که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره شده است :

• ایجاد شرایط محیطی استاندارد برای تجهیزات و سخت‌افزارها

• محافظت از تجهیزات در مقابل نوسانات و قطعی‌های برق

• ایجاد اتصال امن به شبکه ارتباطی کشور

• هزینه بالای خرید تجهیزات سخت‌افزاری

• ازدست‌رفتن اطلاعات و یا خود زیرساخت‌ها

• اتلاف منابع و بلوکه شدن حجم زیادی از سرمایه اولیه سازمان برای خرید تجهیزات

• نصب و راه‌اندازی تجهیزات

• طولانی بودن زمان راه‌اندازی زیرساخت‌ها

• انعطاف‌پذیری و مقیاس‌پذیری پایین

• محدودیت در دسترسی به اطلاعات

• مدیریت و پشتیبانی دشوار زیرساخت‌ها

ابرآمد با شناخت مناسبی که از کسب‌‌وکارها و دغدغه‌‌های مدیران دارد، خود را همیار کسب‌وکار مشتریانش می‌داند و با ارائه محصولاتی باکیفیت و مانا به همراه خدمات پشتیبانی قابل‌اتکا و مطمئن، تلاش می‌‌کند به کسب‌‌وکارها کمک کند که تمرکزشان را روی حوزه تخصصی خود حفظ کنند و بدون دغدغه از تمامی خدمات فناوری اطلاعات به‌صورت as a Service استفاده کنند.

ابرآمد چه مزیت‌هایی برای کسب‌وکار شما به ارمغان می‌آورد؟

محصولات ابرآمد مقیاس‌پذیر هستند و به‌خوبی امکان مدیریت هزینه‌ها را فراهم می‌کنند. شما می‌توانید باتوجه‌ به نیازتان، منابع را در زمان مدنظر خود افزایش یا کاهش دهید و تنها به‌اندازه میزان سفارش پرداخت کرده و با صرفه‌جویی در هزینه‌ها از خواب سرمایه خود جلوگیری کنید.

ابرآمد با ارائه محصولات مدیریت شده، زیرساخت موردنیاز شما را طراحی کرده و در اختیارتان قرار می‌دهد. این سرویس‌‌ها توسط تیم متخصص ابرآمد پشتیبانی می‌شوند و شما به‌راحتی می‌توانید از به‌‌روزترین و آزموده‌ترین راهکارهای روز دنیا بهره‌مند شوید.

تیم امنیت ابرآمد با پایش دائمی رخدادهای امنیتی و با استفاده از ابزارها و تجهیزات پیشرفته، سطح بالایی از امنیت را فراهم نموده است.

سرمایه اولیه برای مهاجرت به راهکاهای ابری، هزین

ه کلی شرکت‌ها به صو

پشتیبانی فنی ابرآمد به‌صورت 24 ساعته در 7 روز هفته در کل سال به‌صورت تلفنی و یا از طریق پرتال پشتیبانی آماده پاسخگویی به مشتریان است.

ابرآمد با تضمین حداقل سطح  SLA ۹۹.۹۵ درصد، پایداری سرویس‌های فناوری اطلاعات شما را تضمین می‌کند.

دغدغه های فناوری اطلاعات برای حل مشکلات در شرایط بحرانی مانند خرابی سرور، سوختن هارد دیسک و یا بلایای طبیعی مانند آتش سوزی، سیل، زلزله و …برطرف می‌گردد.

ابرآمد با ارائه محصولات متنوعی که برای پاسخ­گویی نیاز بخش‌­های مختلف بازار طراحی و ارائه کرده، ارزش‌­های زیادی را برای کسب­‌وکارها در بخش­‌های مختلف ایجاد نموده است. این محصولات علاوه بر مهیا کردن زیرساخت مناسب کسب­ وکار شما، پشتیبان‌گیری از آن­ها و اطلاعات شما در ابر را نیز با کمترین هزینه و به راحت­‌ترین روش فراهم کرده است. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر فرم درخواست مشاوره را تکمیل کنید تا کارشناسان ما برای راهنمایی بیشتر با شما مرتبط شوند.