ابرآمد

ورود شما را به خانواده ابرآمد تبریک می‌گوییم.

ما در ابرآمد با ایجاد تیمی از متخصصان و مشاوران فنی در حوزه­ های گوناگون فناوری اطلاعات، آمادگی داریم تا طیف وسیعی از نیازهای آشکار و پنهان کسب ­وکار شما را پاسخ دهیم.

کلیه اطلاع‌رسانی‌های ابرآمد به نماینده معرفی شده از سمت شما، که در نامه “معرفی نماینده” توسط خود شما معرفی شده، ارسال می­گردد. خواهشمند است در صورت تغییر نماینده، موارد تغییر را بلافاصله و به‌صورت کتبی به ما اطلاع دهید.

پشتیبانی فنی ابرآمد به‌صورت 24 ساعته در 7 روز هفته و در کل سال آماده پاسخگویی به مشترکین است. به‌این‌ترتیب شما هم‌تیمی متشکل از متخصصین تمامی حوزه ­های موردنیاز برای پایش و نگهداری دائمی از سرویس ­های IT خود را در اختیار خواهید داشت. در صورت نیاز به دریافت خدمات پشتیبانی فروش ابرآمد از دو طریق می­توانید درخواست خود را اعلام کنید:

ثبت تیکت در پرتال

جهت مدیریت بهتر خدمات، اولویت‌بندی درخواست­ ها از طریق سیستم تیکتینگ انجام می­شود. شما برای دریافت خدمات و یا خرید سرویس جدیدمی توانید از طریق آدرس زیر درخواست خود را ثبت کنید.

https://support.abramad.com

همچنین در صورتی که قصد خرید سرویس جدیدی را دارید، کافی است در زمان ثبت تیکت و در قسمت بخش، کلمه فروش را انتخاب کنید.

تماس تلفنی

در صورت نیاز به مطرح‌کردن درخواست پشتیبانی خود با همکاران فنی ما می‌توانید با شماره  83382900-021 داخلی 2  تماس بگیرید. همچنین جهت ارتباط با همکاران ما در واحد فروش ابرآمد می‌توانید داخلی 1 را شماره ­­گیری کنید.