ابرآمد

پشتیبان‌گیری ابرآمدی

ما در عصر اطلاعات زندگی می­ کنیم و مهمترین سرمایه هر کسب و کار اطلاعات و داده­ های آن است. به همین دلیل از دست دادن داده ­های مهم و حیاتی به یکی از دغدغه ­های مهم تبدیل شده است. این اتفاق می­تواند به دلایل مختلفی مانند خرابی تجهیزات پردازشی و ذخیره­ سازی، ویروس ­ها و بدافزارها و یا حتی اشتباهات انسانی رخ دهد و به نوعی ادامه کسب و کار را با مشکل مواجه نماید.

سرویس پشتیبان‌گیری ابرآمدی به شما این امکان را می‌دهد که که از کل یا بخشی از سرویس‌تان به صورت روزانه یا در بازه‌های زمانی مشخص نسخه پشتیبان گرفته شود و همچنین این امکان وجود دارد که از طریق پنلی که در اختیارتان قرار می‌گیرد، سرویس پشتیبان‌گیری‌تان را مدیریت کنید. همچنین با امکان Backup Snapshot می‌توانید در هر زمان از دیتابیس خود نسخه‌ اسنپ‌شات تهیه کنید، و در زمان نیاز تنها با چند کلیک، سیستم را به وضعیت قبلی برگردانید. به این ترتیب، دیگر نگران از دست رفتن اطلاعات با ارزش کسب و کار خود در هیچ زمانی نخواهید بود.

فضای ذخیره­‌سازی نسخه­ های پشتیبان در ابرآمد نا محدود است اما شما فقط به اندازه استفاده خودتان هزینه پرداخت می­کنید.

ابرآمد با ارائه مدل­ های ارائه متنوع خدمات، امکان پشتیبان­‌گیری از زیرساخت و اطلاعات شما را در ابر و یا در دیتاسنتر خودتان فراهم کرده است. مشتریان می‌توانند از این سرویس به صورت سرویس مجزا و یا سرویس ارزش­افزوده (VAS) در کنار سایر سرویس‌های ابرآمد استفاده نمایند. ارائه این سرویس به دو صورت Self-Service و یا مدیریت شده توسط تیم فنی ابرآمد برای مشتریان مهیا شده است.

پشتیبان گیری داده های ابری(Cloud-Native Backup)

در این حالت داده هایی که در بستر ابرآمد قرار دارند، پشتیبان گیری میشوند. ماشین های مجازی مشتریان در بستر ابرآمد به دلیل گارانتی سطح سرویس تعریف شده در قرارداد SLA به صورت خودکار به صورت دو بار در ماه پشتیبان گیری می شوند اما در صورتی که مشتریان نیازمند PRO/RTO و یا پشتیبان‌گیری داده‌های درون ماشین های مجازی در سطح فایل سیستم یا بانک‌های اطلاعاتی باشند می توانند از سرویس ارزش افزوده پشتیبان‌گیری استفاده نمایند. این سرویس به صورت مدیریت شده توسط تیم فنی ابرآمد و همچنین سلف سرویس از طریق پنل مدیریت مرکزی توسط تیم فنی مشتری قابل مدیریت و راهبری می‌باشد.

پشتیبان‌گیری داده‌ها در ابر (Backup in Cloud)

ابرآمد امکان پشتیبان‌گیری از داده‎‌ها را در بستر ابری فراهم می‌آورد. این نسخه پشتیبان می‌تواند نسخه اول پشتیبان‌ و یا نسخه دوم پشتیبان در راستای برنامه DRP باشد. پشتیبان‌گیری در بستر ابر توسط یک ماشین مجازی به نام Abramad BKPGW که در بستر سایت مشتریان نصب می‌گردد انجام می‌شود. امکان یکپارچه‌سازی با نرم‌افزار‌های پشتیبان‌گیری رایج موجود در سایت های مشتریان مانند Veeam و NetBackup نیز فراهم بوده و مشتریان میتوانند با استفاده از نرم‌افزار‌های خود ، بدون نیاز به Abramad BKPGW، نسخه دوم داده‌های خود را در بستر ابرآمد پشتیبان‌گیری نمایند.

پشتیبان‌گیری داده‌ها به صورت ترکیبی (Hybrid Backup)

در صورتی که مدل استقرار سیستم‌های کاربردی مشتریان ، مدل ابر ترکیبی باشد (به این معنا که بخشی از سرویس در سایت مشتری و بخش دیگر در بستر ابرآمد میزبانی شده است) ، امکان پشتیبان‌گیری بخشی از داده‌ها در سایت مشتری و در بخش دیگر یا نسخه‌های دیگر در بستر ابرآمد وجود دارد.

مزایای پشتیبان‌گیری ابرآمدی

Monitoring/Reporting

Ransomeware Protection

Snapshot BKP

File/App /DB backup

Remote Replication

Active Archive