ابرآمد

داستان موفقیت بیمه باران


درباره بیمه باران

شرکت بیمه باران در اواخر سال 98 تأسیس شد تا با اتکا به دانش، تجربه، خلاقیت و توانایی‌‌های خود و شناخت نیازهای صنعت بیمه، محصولات جدید و متناسب با نیاز مشتریان را ارائه کند. بیمه باران با در اختیار داشتن بیش از 100 نمایندگی و 15 دفتر بازاریابی در سراسر کشور، قصد دارد به برترین شرکت بیمه در حوزه بیمه‌های زندگی تبدیل شود.

چالش‌های فناوری اطلاعات شرکت بیمه باران

بیمه باران در بدو تأسیس، همکاری خود را با ابرآمد آغاز کرد تا در نهایت سرعت و امنیت از خدمات آن بهره گیرد و بتواند همگام با تکنولوژی روز دنیا از مدیریت فناوری اطلاعات به نفع مشتریانش استفاده کند. از مهم‌ترین دلایل این شرکت برای استفاده از سرویس‌های ابرآمد، بهره‌گیری از سرویس رایانش ابرآمدی تام (سرویس VDC با خدمات مدیریت شده) و شفافیت در اعلام هزینه‌ها در صورت‌حساب‌های ماهیانه از ابتدای فعالیت بوده است. شفافیت مالی و پهنای باند مناسب در شرکت‌های بیمه، به دلیل تراکنش‌های مالی بالایی که دارند، دارای اهمیت زیادی است.

دستاوردهای استفاده از سرویس‌های ابرآمد

استفاده از سرویس‌های ابرآمد مزیت‌های زیر را برای مجموعه ایجاد کرده است:

  • به دلیل استفاده از سرویس‌های ابرآمد، امکان برون‌سپاری نگهداری از سرورها مهیا شد و این شرکت توانست با کمک سرویس‌های مدیریت شده ابرآمد، زمان و انرژی نیروهای متخصص خود را در سایر حوزه‌ها بکار گیرد.
  • با به‌کارگیری تجهیزات و سرویس‌های ابرآمد، موارد مربوط به تأمین برق و ups برون‌سپاری شد و این شرکت توانست مدیریت خوبی بر هزینه‌ها داشته باشد.
  • با استفاده از سرویس‌های ابرآمد، این شرکت توانست پهنای باند مناسب و پایدار در اختیار مشتریانش قرار دهد.
  • فاکتورهای ارائه شده در خصوص استفاده از سرویس‌های ابرآمد همیشه واضح و شفاف هستند.

آقای حسابی مسئول فناوری اطلاعات بیمه باران

آقای حسابی تجربه همکاری با ابرآمد را این‌گونه توضیح می‌دهند: «ارتباط و نحوه تعامل ما با کارشناسان ابرآمد همیشه بسیار خوب و مناسب بوده است و کارشناسان این شرکت بسیار حرفه‌ای و مشتری‌مدار هستند. این موضوع باعث شده تا ما بتوانیم به‌راحتی بر پیشبرد کسب‌وکار خودمان تمرکز داشته باشیم»