ابرآمد

سرویس پشتیبان‌گیری (Backup)

در دنیای دیجیتال امروز پشتیبان‌گیری از داده‌ها برای حفاظت از دارایی‌های اطلاعاتی یک سازمان و ادامه کسب‌وکارشان تبدیل به امری حیاتی شده است. کسب‌وکارها در هر ابعادی ممکن است در اثر حوادث مختلف، دارایی‌های اطلاعاتی خود را از دست بدهند. از مهم‌ترین این خطرات می‌توان به افزایش حملات سایبری که هر لحظه و در هر گوشه از دنیا اتفاق می‌افتد اشاره کرد.

با استفاده از ابزارها و روش‌های استاندارد پشتیبان‌گیری می‌توان این تهدیدات را به حداقل رساند. به عنوان مثال نگهداری کردن از نسخه‌های پشتیبان در چند نقطه جغرافیایی متفاوت روشی برای حفظ داده‌ها از بلایای احتمالی می‌باشد.

پشتیبان‌گیری چیست؟

پشتیبان‌گیری از داده‌ها فرآیند تهیه کپی از داده‌های ارزشمند و ذخیره آنها در مکانی دیگر با رعایت اصول امنیتی و دسترس‌پذیری است. در حال حاضر فناوری‌های Backup and Disaster Recovery (BDR) راه‌حل‌های پیشرفته‌ای را ارائه می‌دهند که پاسخ‌های مناسبی برای نیازهای این روزهاست.

انواع سرویس‌ پشتیبان‌گیری ابرآمد

پشتیبان‌گیری بومی (Native)

این سرویس ویژه مشتریانی است که پیش از این در دیتاسنتر ابرآمد میزبانی شده و از زیرساخت ما استفاده می‌کنند. این دسته از مشتریان می‌توانند درخواست پشتیبان‌گیری سفارشی از تمامی اطلاعات مورد نظرشان (اعم از ماشین مجازی، فایل، پایگاه داده و…) را در شبکه داخلی دیتاسنتر ابرآمد، طبق SLA درخواستی و زمان‌بندی دلخواه داشته باشند.

پشتیبان‌گیری مدیریت‌شده

مشتریانی که زیرساخت آنها در دیتاسنتر ابرآمد نیست می‌توانند از این سرویس استفاده کرده و صفر تا صد پشتیبان‌گیری از اطلاعاتشان را به متخصصان ابرآمد بسپارند. با این سرویس می‌توانید انتخاب کنید که نسخه پشتیبان روی ساختار محلی شما و یا فضای ابرآمد ذخیره شود. در صورت انتخاب فضای ذخیره‌سازی ابرآمد نیاز به پهنای باند مطلوب، پایدار و متناسب با اندازه نسخه پشتیبان خواهید داشت.

امکانات سرویس پشتیبان‌گیری ابرآمد

سرویس پشتیبان‌گیری ابرآمد

ابرآمد در این سرویس با استفاده از روش‌ها و ابزارهای مدرن امکان تسریع و خودکارسازی فرآیند پشتیبان‌گیری و بازیابی اطلاعات را برای انواع مختلف داده از قبیل ماشین‌های مجازی، پایگاه داده، انواع فایل، فضاهای ذخیره‌سازی ابری و… فراهم می‌کند.

سرویس پشتیبان‌گیری ابرآمد

برای مدیریت و راهبری سیستم پیشرفته پشتیبان‌گیری، تیمی متخصص مسئولیت این سرویس را عهده دارند. اطمینان از صحت فرآیندهای پشتیبان‌گیری، مانیتورینگ دائمی سرویس و انجام مانورهای بازیابی دوره‌ای از جمله وظایف این تیم است.

سرویس پشتیبان‌گیری ابرآمد

متناسب با نیازهای هر کسب‌وکار مدت‌زمان لازم برای نگهداری نسخه‌های بکاپ متفاوت است. مشترکین این سرویس پس از اعلام نیازمندی‌های پشتیبان‌گیری خود می‌توانند مدت‌زمان نگهداری برای هر نوع از داده‌های خود را مشخص کنند.

سرویس پشتیبان‌گیری ابرآمد

مشترکین می‌توانند با توجه به حساسیت، اهمیت و میزان تغییرات داده‌های خود از RPO و RTO مناسب استفاده کنند. سفارشی‌سازی این موارد با در نظر گرفتن زمان، هزینه و امکان‌سنجی‌های اولیه صورت می‌گیرد.

سوالات متداول سرویس پشتیبان‌گیری

سرویس بکاپ

مقالات مرتبط با پشتیبان‌گیری

Disaster Recovery

اهمیت تیم Disaster Recovery در کسب‌وکارهای حوزه IT

بکاپ

بکاپ‌ را تا کی نگه داریم؟

ذخیره‌سازی اطلاعات

ذخیره سازی ابری چه ویژگی‌هایی دارد؟

اهمیت پشتیبان‌گیری

پشتیبان‌گیری از اطلاعات چقدر برای شما اهمیت دارد؟