ابرآمد

مقالات ابرآمد

راهنمای مهاجرت به ابر

راهنمای گام به گام مهاجرت به ابر

مهاجرت ابری ممکن است کار دشواری به نظر برسد؛ اما با ابزارها و راهنمایی صحیح آسان می‌شود. در این راهنما به هر چیزی که باید در این زمینه بدانید اشاره کردیم، از تعاریف و ضرورت انجام آن گرفته تا ۶ استراتژی رایج مهاجرت ابری و مراحل آن.
web application firewall چگونه کار می‌کند

WAF چگونه کار می‌کند؟ هر آنچه باید درباره WAF بدانید

WAF از تجزیه‌و‌تحلیل‌های مبتنی بر رفتار برای تشخیص ترافیک خودکار استفاده می‌کند. این کار می‌تواند شامل تجزیه‌و‌تحلیل سرعت و فرکانس درخواست‌ها، ترتیب دسترسی به صفحات و سایر عواملی باشد که می‌تواند به تمایز بین رفتار ربات و انسان کمک کند.
دسکتاپ ابری DaaS

DaaS چیست؟ مزایا و نحوه اجرای دسکتاپ ابری

بسیاری از سازمان‌ها به‌ دنبال کنار گذاشتن مدل قدیمی دسکتاپ‌ها هستند؛ مدلی که در آن، کارشناسان IT، سیستم‌عامل و برنامه‌ها را روی هر یک از سیستم‌های کارمندان نصب کرده و اغلب زمان و هزینه زیادی را صرف نصب نرم‌افزار، ارتقاء، به‌روزرسانی و ایمن‌سازی دستگاه‌ها می‌کردند.
مهاجرت ابری برای سازمان های کوچک

راهنمای مهاجرت ابری برای سازمان‌های کوچک

برای بیشتر کسب‌وکارهای کوچک، راهکارهای ابری گزینه‌ای ترجیحی‌اند؛ چون نسبت به معایب احتمالی، مزایای بیشتری دارد. با این حال برای تمامی مشتریان راه‌حل مشخصی وجود ندارد؛ چون همان‌طور که ما از خودروها و گوشی‌های یکسان استفاده نمی‌کنیم، شرایط سیستم‌های مختلف هم متفاوت است.
WAF چیست

فایروال تحت وب (WAF) چیست؟ مزایا و کارکردهای WAF

Web Application Firewall یا فایروال تحت وب که به اختصار WAF نامیده می‌شود، سرویسی است که با فیلتر و نظارت بر ترافیک http/https بین یک برنامه وب و اینترنت، به محافظت از سامانه‌ها و سرویس‌های حیاتی در برابر حملات هکرها کمک می‌کند.
ذخیره‌سازی داده

آیا ذخیره‌سازی داده‌های کسب‌وکار روی ابر مطمئن است؟

ذخیره‌سازی داده‌ها روی ابر مزایای زیادی دارد؛ اما بسیاری از کسب‌وکارها به دلیل نگرانی‌های امنیتی با ذخیره‌کردن داده‌های خود روی مخالفت می‌کنند. 63 درصد کسب‌وکارهای کوچک و متوسط بر این عقیده‌اند که ارائه‌دهندگان خدمات ابری باید اقدامات امنیتی بیشتری انجام دهند.
Disaster Recovery

اهمیت تیم Disaster Recovery در کسب‌وکارهای حوزه IT

ایجاد تیم Disaster Recovery در بخش IT گامی حیاتی در جهت اطمینان از تداوم کسب‌وکار در مواجهه با اختلالات احتمالی است. با تعریف مسئولیت‌ها، اجرای بهترین شیوه‌ها و تقویت ارتباطات موثر، تیم ما برای بازیابی سریع و حفظ عملیات هنگام وقوع فاجعه آماده می‌شود.
امنیت ابری در مقابل امنیت داخلی

امنیت ابری در مقابل امنیت داخلی یا on-premise | واقعیت‌ها و ابهامات

یک اشتباه رایج در مورد امنیت داخلی این است که برخی فکر می‌کنند ذاتا این نوع امنیت از مدل ابر ایمن‌تر است. این تصور معمولاً درست نیست ، زیرا راه‌حل‌های داخلی هنوز در برابر تهدیدات فیزیکی و سایبری آسیب‌پذیر هستند.
رایانش ابری برای کسب‌وکارها

باید و نبایدهای رایانش ابری برای کسب‌وکارها

رایانش ابری واقعیتی غیرقابل‌‌انکار برای اغلب کسب‌وکارها است اما این موضوع به این معنی نیست که بدون برنامه‌ریزی دقیق به ابر مهاجرت کنیم. تعامل با چالش‌های رایانش ابری متفاوت است و شامل مسئولیت‌های ارائه‌دهنده خدمات ابری و نحوه مدیریت سازمان شما می‌شود.
مهاجرت به ابر

10 نشانه فرارسیدن زمان مهاجرت به ابر

سرعت مهاجرت سازمان‌ها به ابر در طول دو سال اخیر افزایش چشمگیری داشته است. موسسه Gartner می‌گوید که سرمایه‌گذاری در این حوزه در سال 2022 به 494.7 میلیارد دلار رسیده و انتظار می‌رود این رقم در سال ۲۰۲۳ به ۶۰۰ میلیارد دلار برسد.
تاثیر رایانش ابری بر موفقیت سازمان‌ها

10 شرکت برتری که با رایانش ابری به موفقیت رسیدند

زمانی که از رایانش ابری به‌درستی استفاده شود، می‌تواند کارهای شگفت‌انگیزی انجام دهد. همچنان که رایانش ابری محبوبیت بیشتری کسب می‌کند، کسب‌وکارهای بزرگ و کوچک به منظور رشد و توسعه و افزایش وسعت عملیات خود به مهاجرت به ابر ادامه می‌دهند.
راهکار رایانش ابری

راهکارهای ابری برای کسب‌وکارهای کوچک

استفاده از راهکارهای مبتنی بر رایانش ابری روشی مقرون‌به‌صرفه، انعطاف‌پذیرتر و قدرتمندتر برای کسب‌وکارهای کوچک است تا بتوانند به فناوری‌ها، کارکردها یا خدمات تجاری دسترسی داشته باشند و همچنین می‌تواند فرایند جذب و Onboard پرسنل جدید را آسان‌تر و انعطاف پذیرتر کند.