ابرآمد

دانش‌افزایی با مقالات به‌روز

در این بخش مجموعه‌ای از مقالات به‌روز را در زمینه فناوری اطلاعات و با تمرکز بر آموزش‌های رایانش ابری گردآوری کرده‌ایم. در این مجموعه تلاش کرده‌ایم دانش و مهارت علاقه‌مندان این حوزه را افزایش داده و برای مسائل موجود در حوزه فناوری رایانش ابری راهکارهای مناسبی معرفی کنیم.

شما می‌توانید با قرار‌دادن موضوع خود بعد‌از # در منابع آموزشی با‌استفاده از تگ جستجو کنید.

مقالات تخصصی

cloud-transformation

تحول ابری (cloud transformation) چیست و چه تفاوتی با مهاجرت ابری دارد؟

حجم زیاد اصطلاحاتی که به غلط به جای یکدیگر به کار می‌روند، باعث می‌شود که اغلب درک تحول ابری گیج‌کننده باشد. اطلاع از تفاوت‌های مهاجرت ابری و تحول ابری و نقش آن‌ها در تحول دیجیتال گسترده، باعث می‌شود که درک این مفاهیم برایتان آسان‌تر شود.
امنیت فضای ابری: امنیت داده‌ها روی فضای ابری چقدر است؟

امنیت فضای ابری: امنیت داده‌ها روی فضای ابری چقدر است؟

ذخیره‌سازی اطلاعات روی فضای ابری مزایای بی‌شماری دارد؛ مثلاً اینکه فضای ذخیره‌سازی کامپیوتر شما شلوغ، پر و کند نشود. اگر لپ‌تاپ یا گوشی هوشمند شما خراب شود، همچنان به اطلاعات مورد نیازتان دسترسی خواهید داشت. همچنین ظرفیت فضای ابری اختصاصی مدت به سرعت پر نمی‌شود.
چگونه توسعه‌دهنده multicloud شویم؟

چگونه توسعه‌دهنده multicloud شویم؟

Multicloud می‌تواند شامل تعداد زیادی از تجهیزات ابری مستقر در محیط‌های ابری متفاوت شود. در نتیجه افزایش تقاضای استفاده از این فناوری، تعداد توسعه‌دهندگان متخصص در این زمینه نیز رو به افزایش است.
اقتصاد ابری چیست؟

اقتصاد ابری چیست؟

اقتصاد ابری علمی برای محاسبه هزینه‌ها و صرفه‌جویی‌های ناشی از مهاجرت به ابر و تغییر راهکارهای ابری موجود است و به شما کمک می‌کند تا بهترین راهکار ابری ممکن را برای سازمان انتخاب کنید. برای رسیدن به نتایج بهتر در این زمینه، می‌توانید از یک متخصص اقتصاد ابری کمک بگیرید.
تاثیر رایانش ابری بر آینده اینترنت

تاثیر رایانش ابری بر آینده اینترنت

رایانش ابری به کاربران اجازه می‌دهد که از هر جایی بتوانند به برنامه‌ها و فایل‌هایی که در فضای ابر ذخیره‌شده دسترسی داشته باشند و این موضوع نیاز به داشتن سخت‌افزارهای خاص برای دسترسی را حذف می‌کند.
سرور ابری مدیریت شده و ۷ مزیت اصلی آن

سرور ابری مدیریت شده و ۷ مزیت اصلی آن

اگر حوزه کاری شرکت شما با تکنولوژی مرتبط نباشد، امکان دارد در زمینه نحوه تلفیق برنامه‌ها و فرآیندهای فعلی سازمانتان با سرورهای ابری اطلاعات کافی نداشته باشید. به همین دلیل بهتر است از سرور ابری مدیریت ‌شده استفاده کنید.
فایروال ابری (Cloud Firewall) چیست؟

فایروال ابری (Cloud Firewall) چیست؟

فایروال ابری از داده‌ها و تجهیزات ابری در برابر ترافیک مخرب و حملات سایبری محافظت می‌کند و برخی از انواع آن اجازه خروج داده‌های حساس از شبکه به اینترنت را نمی‌دهند. همانند سایر سرویس‌های ابری، فایروال ابری نیز سرعت راه‌اندازی بالایی دارد.
۳ قابلیت کلیدی multicloud

۳ قابلیت کلیدی multicloud

یک راهکار مدیریت IT مؤثر، دیدگاهی شفاف را در مورد تمامی ابزارها و برنامه‌ها ارائه می‌دهد تا بتوانید از تطبیق آنها با استانداردهای تبعیت و امنیت، اطمینان حاصل کنید. همچنین مؤثرترین راهکار مدیریت multicloud به شما برای فعال کردن اتوماسیون کمک می‌کند و برای استفاده در تمامی بخش‌های سازمان مقیاس‌پذیر است.
دریاچه داده (Data lake) چیست؟

دریاچه داده (Data lake) چیست؟

دریاچه داده منبعی متمرکز است که به شما اجازه می‌دهد تمامی داده‌های ساختارمند و غیر ساختارمند خود را با هر مقیاسی در آن ذخیره کنید. شما می‌توانید داده‌های خود را همان‌طور که هست ذخیره کنید؛ آن ‌هم بدون اینکه ابتدا سازمان‌دهی شوند و برخی از انواع تجزیه‌ و تحلیل روی آن‌ها اجرا شود.
مهاجرت ابری چیست؟ | ۵ استراتژی برتر مهاجرت ابری

مهاجرت ابری چیست؟ | ۵ استراتژی برتر مهاجرت ابری

به انتقال فرآیندهای دیجیتال سازمانی به سرور ابری، مهاجرت ابری می‌گویند. مهاجرت ابری به نوعی شبیه به مهاجرت سخت‌افزاری است؛ با این تفاوت که به جای بسته‌بندی و جابه‌جایی کالاهای فیزیکی، در مهاجرت ابری داده‌ها و فرایندهای IT از برخی از پایگاه‌های داده به برخی دیگر منتقل می‌شوند.
ماشین مجازی چیست؟

ماشین مجازی چیست؟

ماشین مجازی نسخه‌ای مبتنی بر نرم‌افزار یا همان نسخه‌ای مجازی از کامپیوتر است که شامل مقادیر اختصاصی برای پردازنده، حافظه و فضای ذخیره‌سازی می‌شود. این منابع بر روی یک کامپیوتر فیزیکی (شبیه به کامپیوتر شخصی شما) و یا سروری که از راه دور کنترل می‌شود (همانند دیتاسنتر یکی از خدمات‌دهندگان سرورهای ابری) قرار گرفته و میزبانی می‌شوند.
بهترین زیرساخت یکپارچه ابری مناسب کسب‌وکار شما کدام است؟

بهترین زیرساخت یکپارچه ابری مناسب کسب‌وکار شما کدام است؟

زیرساخت یکپارچه ابری، داغ‌ترین موضوع استراتژیک و برنامه‌ریزی نوین کسب‌وکارها در هر صنعتی است و شرکت‌ها در سراسر دنیا به جای سرمایه‌گذاری بر روی سخت‌افزارهای گران‌قیمت و همچنین صرف زمان برای مدیریت و نگهداری از آنها، به ارائه‌دهندگان خدمات ابری مانند Amazon، Google Cloud و Microsoft Azure روی آورده‌اند.