ابرآمد

تجارتگران الوند طلائی

آقای دکتر صباح عابد، مدیرعامل شرکت تجارتگران الوند طلائی:

«سرویس پشتیبان‌گیری مدیریت‌شده ابرآمد، زمان و هزینه‌های مرتبط با نگهداری و به‌روزرسانی سیستم‌ها را بهینه‌سازی کرده و این امر به صورت مستقیم منجر به کاهش هزینه‌ها، افزایش بهره‌وری، کاهش وقفه‌های عملیاتی و افزایش پایداری سیستم‌ها شده است. افزایش امنیت سیستم‌ها و راحتی خیال در زمان بروز شرایط بحرانی و آسیب‌پذیری‌های امنیتی نیز از جمله مواردی هستند که با استفاده از این سرویس برای ما مهیا شده است.»

شرکت تجارتگران الوند طلائی

درباره شرکت تجارتگران الوند طلائی

شرکت تجارتگران الوند طلائی (TAT) با بیش از 22 سال فعالیت جزو پیشگامان صنعت شبرنگ و چسب‌های دوطرفه بوده که با واردات این محصولات پاسخگوی بیش از 1500 مشتری در سراسر کشور است. این شرکت با برخورداری از مراکز خدمات و توزیع و همچنین بیش از 40 پرسنل ثابت به بزرگ‌ترین واردکننده در صنعت شبرنگ و وینیل و چسب‌های دوطرفه تبدیل شده است.

چالش‌های فناوری اطلاعات در شرکت تجارتگران الوند طلائی

یکی از چالش‌های اصلی تیم فناوری اطلاعات این شرکت، پشتیبان‌گیری از اطلاعات بود که به‌ صورت دستی انجام می‌شد. این موضوع علاوه بر تحمیل هزینه‌ بالا، منجر به ایجاد ریسک‌های امنیتی شده بود. علاوه بر این، تأمین فضا و محل مناسب نگهداری اطلاعات و نسخه‌های پشتیبان نیز هزینه‌های قابل‌ توجهی را به شرکت تحمیل می‌کرد که لازم بود تیم فناوری اطلاعات مجموعه، انرژی زیادی را در این ‌رابطه صرف کند.

با توجه به این مشکلات، مدیران شرکت به دنبال راهکاری مناسب برای پشتیبان‌گیری امن و سازگار با کسب‌وکار خود بودند.

شرکت تجارتگران الوند طلائی

دستاوردهای استفاده از سرویس‌ پشتیبان‌گیری مدیریت‌شده ابرآمد

بهره‌مندی از سرویس پشتیبان‌گیری مدیریت شده ابرآمد، منجر به کاهش هزینه‌های فناوری اطلاعات شرکت تجارتگران الوند شد؛ همچنین معماری و زیرساخت‎‌های مناسب ابرآمد، شرایط پشتیبان‌گیری از داده‌ها را بهبود بخشید.

بدین ترتیب کنترل و نظارت کاملی بر فرآیندها انجام گرفته و دسترسی به اطلاعات به ‌صورت درست، دقیق و در لحظه صورت می‌گرفت.

از دیگر مزیت‌های استفاده از سرویس پشتیبان‌گیری مدیریت شده ابرآمد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. هزینه گزاف تجهیز زیرساخت برای پشتیبان‌گیری از اطلاعات به ‌صورت فیزیکی به میزان زیادی کاهش یافت.
  2. دغدغه نگهداشت نسخه‌های پشتیبان برطرف شد.
  3. مدیریت منابع بهینه‌سازی شد.
  4. خدمات بر اساس نیاز و به‌ صورت کاملاً مدیریت‌شده دریافت می‌شود.
  5. با ایجاد یک بستر امن و مناسب که منجر به ایجاد تداوم کسب‌وکار شده است، رویه‌کاری در شرکت بهبود قابل ‌ملاحظه‌ای پیدا کرد.

سایر داستان‌های موفقیت

بهران

 بهران

پشتیبانی شبانه‌روزی از تمامی سرورها، تجهیز تیم متخصص، مقیاس‌پذیری سرویس ابرآمد با حجم اطلاعات رو به ‌رشد شرکت بازرگانی بهران مهم‌ترین ارزش‌ ‎های خلق شده برای این شرکت بوده است.

نامی نو مشتری ابرآمد

نامی نو

با تحت وب شدن دسترسی کاربران، تیم IT نامی‌نو توانست بر موضوعات مهم‌تری از کسب‌وکار متمرکز شود. پشتیبانی شبانه‌روزی و در دسترس ابرآمد نیز مسیر را هموارتر کرد.

هایلند بیوتی

هایلند بیوتی

آقای شایارضا شمس‌زاده (مدیر عامل فروشگاه هایلند بیوتی): تعاملات سازنده و ارتباطات نزدیک با کارشناسان فروش و پشتیبانی ابرآمد منجر به بهبود کیفیت خدمات این شرکت گردیده است.

پارس آمپول

پارس آمپول

آقای کریم‌زاده (مدیر مالی پارس آمپول): برای ایجاد بسترهای IT و به‌منظور سازگاری سیستم‌ها با امکانات شرکت؛ نیاز به استفاده از سرویس‌های رایانش ابری همانند سرویس‌های ابرآمد داشتیم.