ابرآمد

داستان موفقیت دلینو


درباره دلینو

دلینو، به‌عنوان یک استارت‌آپ سفارش آنلاین غذا در سال 1395 و بر اساس طرح کسب‌وکار 4 نفر جوانِ متخصص در مهندسی کامپیوتر و علاقه‌مند به ارائه راهکارهای خلاقانه، متولد شد.

دلینو اولین مجموعه در کشور بود که فرایند ثبت تا ارسال سفارش غذا را به‌صورت کاملاً مکانیزه و سیستمی پیاده‌سازی نمود. گسترده‌تر شدن فعالیت‌های شرکت و حضور در سایر شهرهای ایران نشان از مسیر روبه‌رشد دلینو دارد که می‌توان آن را جزو استارت‌آپ‌های موفق کشور به شمار آورد.

چالش‌های فناوری اطلاعات در دلینو

باتوجه‌به رشد و گسترش کسب­وکار دلینو در شهرهای مختلف و افزایش ترافیک پلتفرم و بازدیدهای وب­سایت، نیاز به ارتقای مداوم سخت‌افزار و زیرساخت امنیتی احساس می‌شد. این مهم به‌خصوص در هنگام کمپین‌های آنلاین و تبلیغات پرحجم نه‌تنها از جنبه ارائه تجربه‌ کاربردی بدون نقص به کاربران جدید بلکه حفظ کاربران قدیمی اهمیت مضاعف پیدا می‌کرد.

از سوی دیگر از رده خارج‌شدن سرور‌های قدیمی و نیاز آن‌ها به نگهداری و ارتقاء، ریسک‌ها و هزینه‌ها را دوچندان کرده بود.

دستاوردهای استفاده از سرویس‌های ابرآمد

با استفاده از ابرآمد دغدغه‌های دلینو برطرف شد و ریسک‌های کسب‌وکار به‌شدت کاهش پیدا کرد. از مهم‌ترین دستاوردهای ایجاد شده برای این شرکت، پس از مهاجرت به ابرآمد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. ازبین‌رفتن دغدغه ارتقاء سرورها در گذر زمان
  2. کاهش قابل‌توجه هزینه‌ها
  3. کاهش مشکلات و مسائل مربوط به امنیت سرورها
  4. آسودگی خیال از کار با شرکتی که در کمترین زمان ممکن پاسخگوست و سرویس‌های قابل‌اتکا و قابل اعتمادی را ارائه می‌دهد.

آقای سامان غلامی، مدیرعامل دلینو:

“تا قبل از استفاده از ابرآمد، دلینو به یک تیم یا گروه متخصص شبکه و آی‌تی نیاز داشت تا به‌جای بررسی موضوعات مهم، بر تأمین امنیت و به‌روزرسانی مداوم مخصوصاً در ساعات پرترافیک سایت، تمرکز کنند. این کار نه‌تنها وقت‌گیر بود؛ بلکه باعث افزایش هزینه‌های عملیاتی شرکت نیز می‌شد. ابرآمد با تیم متخصصی که دارد خیال ما را راحت و هزینه‌های ما را به میزان قابل‌توجهی کاهش داده است.”