ابرآمد

ناگفته های استفاده از سرور مجازی ایران

سرور مجازی ایران

خرید سرور مجازی ایران گاهی نسبت به دیگر گزینه‌ها برتری داشته و برای چنین انتخابی، بسته به کاربرد مورد انتظار، دلایل مختلفی وجود دارد. بهبود سرعت و کاهش هزینه‌ها ممکن است از جمله مهم‌ترین دلایل کسب‌وکارها برای این انتخاب باشد؛ اما داستان به همین‌جا ختم نمی‌شود و برای انتخاب سرور مجازی در ایران می‌توان مزیت‌های مختلف دیگری نیز ذکر کرد.

افراد و شرکت‌ها اساساً برای اهداف متفاوتی اقدام به تهیه سرور مجازی می‌کنند. تأمین منابع پردازشی لازم برای کسب‌وکار، میزبانی سرویس‌های کسب‌وکار، میزبانی وب‌سایت، ارائه خدمات گیم، استریم و ویدئوکنفرانس، همگی از جمله مواردی هستند که ممکن است دلیل تهیه سرور مجازی باشند.

ناگفته‌های استفاده از سرور مجازی ایران

چرا سرور مجازی ایران؟

برای ارائه سرور مجازی، سرور فیزیکی مجهزی با منابع قابل‌توجه در محل شرکت سرویس‌دهنده ابری ایجاد می‌شود؛ سپس منابع آن از طریق مجازی ساز به بخش‌های مختلفی تقسیم شده و هر بخش در قالب یک سرور مجازی مستقل در اختیار یک کسب‌وکار قرار می‌گیرد. اینکه محل استقرار دیتاسنترهای شرکت ارائه‌دهنده خدمات در داخل کشور باشد یا خارج آن، می‌تواند بر کیفیت خدمات دریافتی توسط کاربران نهایی تأثیر بگذارد.

1.سرعت بالاتر و تأخیر کمتر

دیتاسنترهای سرور مجازی ایران در داخل کشور قرار دارند. در نتیجه فاصله جغرافیایی کاربران ایرانی با این دیتاسنتر، نسبت به دیتاسنترهای مستقر در کشورهای خارجی بسیار کمتر است. همین کم بودن فاصله جغرافیایی می‌تواند بر کیفیت و سرعت دریافت شده تأثیر بسزایی بگذارد و کاربران پردازش‌های لازم را با سرعت بیشتری انجام دهند. کیفیت ارتباطی بالاتر و قطعی کمتر سرویس، از دیگر مزیت‌های استفاده از سرور مجازی ایران است.

سرعت پاسخگویی و بارگذاری صفحات سایت‌ها یکی از فاکتورهای مهم در بهبود SEO سایت است. افزایش سرعت پاسخگویی سرور باعث می‌شود وب‌سایت‌هایی که بر روی آن قرار می‌گیرند بتوانند رتبه‌های بهتری در موتور جستجو کسب کنند. از طرف دیگر هرچه صفحات زودتر بارگذاری شوند و سرعت پاسخگویی سرور بهتر باشد، تجربه کاربری نیز بهبود می‌یابد. فاصله کمتر دیتاسنترهای شرکت سرویس‌دهنده تا کاربر نهایی، تأخیر در پاسخگویی سرور را کاهش می‌دهد و بدین ترتیب صفحات سایت می‌توانند در رتبه‌های بهتر موتورهای جستجو نمایش داده شوند.

میزان در دسترس بودن سرور طی یک سال را با پارامتری تحت عنوان آپتایم (Uptime) مشخص می‌کنند. حالت ایدئال برای آپتایم 100 درصد است؛ عدد 100 درصدی آپتایم یعنی سرور در تمامی روزهای سال در دسترس بوده و بدون هیچ‌گونه قطعی کار کند. اما این در عمل ممکن نیست. هرچه آپتایم یک سایت به عدد 100 نزدیک‌تر باشد، کیفیت میزبانی سرور می‌تواند بهتر باشد.

دیتاسنترهای سرور مجازی ایران

2.صرفه‌جویی در هزینه‌ها

عموماً کسب‌وکارها برای تهیه سرور مجازی ایران متحمل پرداخت هزینه کمتری می‌شوند زیرا هزینه سرورهای مجازی خارج از کشور بر اساس دلار اخذ می‌شود و نوسانات قیمت ارز می‌تواند هزینه‌های کسب‌وکار را افزایش دهد. از طرف دیگر برخی کشورهای خارجی ممکن است قوانین مالیاتی متفاوتی داشته باشند که منجر به افزایش هزینه تأمین سرویس‌دهی سرور باشد. درحالی‌که سرورهایی که در داخل کشور میزبانی می‌شوند به دلیل دستمزد پایین‌تر نیروی کار، هزینه‌های پایین‌تر انرژی و … معمولاً با قیمت مناسب‌تر کیفیت مشابهی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. از طرف دیگر، هزینه ترافیک مصرفی بر روی سرورهای داخل کشور نیز نصف هزینه ترافیک خارجی است.

.صرفه‌جویی در هزینه‌ها

3.کاهش ریسک اختلال و قطعی اینترنت بین‌الملل

یکی از مزیت‌های استفاده از سرورهایی که در داخل کشور قرار دارند، کاهش ریسک اختلالات ناشی از قطعی اینترنت بین‌الملل است. چنانچه به هر دلیلی دسترسی به اینترنت بین‌الملل محدود و یا قطع شود، کاربران سرویس‌های شما می‌توانند بدون کوچک‌ترین اختلال و وقفه‌ای به کار خود ادامه دهند.

4.امنیت داده‌ها و حفظ حریم خصوصی

داده‌های کاربران یکی از مهم‌ترین سرمایه‌های هر کسب‌وکاری است و لزوم حفظ امنیت این داده‌ها و حریم خصوصی کاربران و مخاطبان کسب‌وکار از اولویت‌های مدیران است. کشورهای مختلف قوانین متفاوتی در زمینه حریم خصوصی و داده‌های کاربران اینترنتی دارند. پس در انتخاب کشور و موقعیت جغرافیایی دیتاسنترهای شرکت ارائه‌دهنده سرویس باید به قوانین آن کشور توجه داشت. استفاده از سرور مجازی ایران می‌تواند برای کسب‌وکارهایی که با داده‌های حساس و امنیتی سروکار دارند گزینه مناسب‌تری باشد.

امنیت داده‌ها و حفظ حریم خصوصی

5.پشتیبانی بهتر

برخی از شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات سرور مجازی، دارای پشتیبانی 24 ساعته در تمامی روزهای هفته هستند. با استفاده از سرورهای داخل کشور می‌توان طی یک تماس و یا ارسال تیکت، مشکل را با کارشناسان شرکت مطرح نموده و به‌سرعت آن را حل کرد. درحالی‌که ممکن است باتوجه‌به تفاوت روزهای کاری و مناسبت‌ها، ارتباط و تبادل نظر با یک شرکت خارجی به‌سادگی قابل انجام نباشد.

پشتیبانی 24 ساعته

چه کسب‌وکارهایی بهتر است از سرور مجازی ایران استفاده کنند؟

برای اینکه بتوان درباره خرید سرور مجازی ایران و سرور مجازی خارج کشور تصمیم درستی گرفت، باید فاکتورهای زیادی را بررسی کرد زیرا نمی‌توان برای تمامی کسب‌وکارها نسخه مشابهی پیچید و انتخاب سرور مجازی ایران برای هر کسب‌وکاری ارجحیت ندارد.

در اینجا به مواردی که برای تصمیم‌گیری در خصوص خرید سرور مجازی ایران یا سرور مجازی خارج کشور لازم است، اشاره می‌کنیم:

کاربرد موردنظر

برای اینکه بتوان تصمیم بهتری درباره انتخاب موقعیت جغرافیایی سرور مجازی گرفت، باید به کاربردی که هر کسب‌وکار از سرور انتظار دارد دقت کرد. مثلاً زمانی که هدف از خرید سرور مجازی، میزبانی یک فروشگاه اینترنتی داخلی باشد، سرور مجازی ایران می‌تواند گزینه بهتری باشد زیرا برای یک فروشگاه اینترنتی، سرعت بارگذاری صفحات اهمیت زیادی دارد و پاسخگویی سریع سرور باعث جلب رضایت کاربران می‌شود.

 موقعیت جغرافیایی سرور مجازی

موقعیت جغرافیایی کاربران

عامل دومی که می‌تواند بر چنین انتخابی تأثیر گذارد، موقعیت جغرافیایی کاربران نهایی و مخاطبان کسب‌وکار شماست. چنانچه بخش عمده مخاطبان در داخل کشور قرار دارند، انتخاب سرور مجازی ایران می‌تواند انتخاب معقول‌تری باشد. زیرا هم سرعت پاسخ‌دهی سرور افزایش می‌یابد و هم کاربران هزینه کمتری بابت ترافیک مصرفی متحمل می‌شوند. درحالی‌که اگر کاربران داخل کشور باشند و سرور خارج از کشور، داده‌ها برای آنکه به کاربر برسند، باید مسیر زیادی را بیهوده طی کنند و همین می‌تواند باعث افت کیفیت دریافتی توسط کاربر نهایی شود.

استفاده از درگاه‌های پرداخت

کسب‌وکارهایی که در آنها تراکنش‌های مالی آنلاین انجام می‌شود و یا در سایتشان درگاه‌های پرداخت دارند، بهتر است از سرور مجازی داخل کشور استفاده کنند زیرا با استفاده از سرور مجازی ایران می‌توان تا حد خوبی از امنیت تراکنش‌ها خاطرجمع بود

فاصله جغرافیایی دیتاسنترهای شرکت ارائه‌دهنده خدمات سرور مجازی با کاربران، می‌تواند تأثیر مستقیمی بر سرعت و کیفیت ارائه خدمات سرور داشته باشد. در نتیجه انتخاب «خرید سرور مجازی ایران» و یا سرور مجازی خارج از کشور، یکی از تصمیمات مهم هر کسب‌وکاری به‌حساب می‌آید. هرچه فاصله دیتاسنتر تا کاربر کمتر باشد، تأخیر در پاسخ‌دهی سرور کاهش می‌یابد و احتمال قطعی و اختلال در سرویس‌دهی کمتر می‌شود. هزینه تهیه سرور مجازی ایران به‌مراتب پایین‌تر از سرورهای خارجی است و ترافیک مصرفی کاربران سرویس‌هایی که سرور مجازی ایران دارند، به‌صورت نیم‌بها محاسبه می‌شود.

برای اینکه بتوان درباره خرید سرور مجازی ایران یا خارج از ایران تصمیم گرفت، باید به کاربرد موردنظر کسب‌وکار از تهیه سرور، موقعیت جغرافیایی و درگاه پرداخت مخاطبان آن توجه کرد.

دسته‌ها :

تگ ها : , , , , , ,


به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]