ابرآمد
web application firewall چگونه کار می‌کند

WAF چگونه کار می‌کند؟ هر آنچه باید درباره WAF بدانید

WAF از تجزیه‌و‌تحلیل‌های مبتنی بر رفتار برای تشخیص ترافیک خودکار استفاده می‌کند. این کار می‌تواند شامل تجزیه‌و‌تحلیل سرعت و فرکانس درخواست‌ها، ترتیب دسترسی به صفحات و سایر عواملی باشد که می‌تواند به تمایز بین رفتار ربات و انسان کمک کند.
WAF چیست

فایروال تحت وب (WAF) چیست؟ مزایا و کارکردهای WAF

Web Application Firewall یا فایروال تحت وب که به اختصار WAF نامیده می‌شود، سرویسی است که با فیلتر و نظارت بر ترافیک http/https بین یک برنامه وب و اینترنت، به محافظت از سامانه‌ها و سرویس‌های حیاتی در برابر حملات هکرها کمک می‌کند.
امنیت ابری در مقابل امنیت داخلی

امنیت ابری در مقابل امنیت داخلی یا on-premise | واقعیت‌ها و ابهامات

یک اشتباه رایج در مورد امنیت داخلی این است که برخی فکر می‌کنند ذاتا این نوع امنیت از مدل ابر ایمن‌تر است. این تصور معمولاً درست نیست ، زیرا راه‌حل‌های داخلی هنوز در برابر تهدیدات فیزیکی و سایبری آسیب‌پذیر هستند.
امنیت سرور ابری

امنیت داده‌‌ها روی سرورهای ابری چقدر است؟

هیچ‌کدام از سیستم‌های امنیتی کاملاً ایمن نیستند. اما به‌ صورت کلی امنیت داده‌های مستقر در ابر از امنیت آن‌ها روی کامپیوترهای شخصی متصل به اینترنت بیشتر است و این باعث می‌شود احتمال از دست رفتن داده‌ها به شدت کاهش پیدا کند.
ransomware attack

مارس 2023؛ رکورددار حمله باج افزاری در تاریخ!

رشد حملات باج‌افزاری مارس 2023 اهمیت به‌روزرسانی‌های امنیتی را بیش از پیش مشخص می‌کند. همچنین کاهش تعداد حفره‌های امنیتی ناشناخته مثل Zero day به وسیله اقدامات اضافی و نظارت بر ترافیک شبکه و Logها به منظور شناسایی فعالیت‌های مشکوک ضروری است.
hacker forums

دست‌به‌دست شدن بیش از 15 میلیارد Credential در فروم‌های هکری!

مقابله با حملات دزدی اکانت برای کاربران عادی کار چندان سختی نیست و تنها به انتخاب رمزهای عبور قدرتمند و فعال‌سازی احراز هویت دو عاملی (2FA) نیاز دارد. این اقدامات ریسک حملات دزدی اکانت را به صفر نمی‌رساند؛ اما کار هکرها را سخت می‌کند.
رمز عبور ضعیف

چگونه رمز عبور ضعیف پرسنل، سازمانتان را به خطر می‌اندازد!

پشتیبانی از بهره‌وری و ایمنی پرسنل همراه با حفظ اصول امنیت قدرتمند، می‌تواند چالش‌برانگیز باشد، اما رمزهای عبور ناایمنی که با دیگران به اشتراک گذاشته می‌شوند و چند بار مورد استفاده قرار می‌گیرند، می‌توانند تهدیدی مداوم و واقعی را برای سازمان شما ایجاد کنند.
ساخت رمز عبور

ساخت رمز عبور: از پیچیدگی تا امنیت

همان‌طور که ابزار هکرها به‌روز شده، رویکرد شما به امنیت سایبری نیز باید تغییر کند. با توصیه‌های موجود در آخرین به‌روزرسانی‌های رمز عبور NIST  و اجرای سیاست‌های رمز عبوری که به‌خوبی در مورد آن‌ها فکر شده، می‌توانید زندگی را برای کاربران و ادمین‌های سیستم راحت‌تر کنید.
امنیت ابری

امنیت ابری چیست؟

امنیت ابری یکی از رشته‌های زیرمجموعه امنیت سایبری است که به تأمین امنیت سیستم‌های ابری می‌پردازد. این رشته شامل امن نگه‌داشتن داده‌ها در سرتاسر زیرساخت‌ها، برنامه‌ها و پلتفرم‌های آنلاین می‌شود. امن نگه‌داشتن این سیستم‌ها به تلاش‌های ارائه‌دهندگان خدمات ابری، سازمان‌ها و اشخاصی که از آن‌ها استفاده می‌کنند نیاز دارد.
امنیت فضای ابری: امنیت داده‌ها روی فضای ابری چقدر است؟

امنیت فضای ابری: امنیت داده‌ها روی فضای ابری چقدر است؟

ذخیره‌سازی اطلاعات روی فضای ابری مزایای بی‌شماری دارد؛ مثلاً اینکه فضای ذخیره‌سازی کامپیوتر شما شلوغ، پر و کند نشود. اگر لپ‌تاپ یا گوشی هوشمند شما خراب شود، همچنان به اطلاعات مورد نیازتان دسترسی خواهید داشت. همچنین ظرفیت فضای ابری اختصاصی مدت به سرعت پر نمی‌شود.
فایروال ابری (Cloud Firewall) چیست؟

فایروال ابری (Cloud Firewall) چیست؟

فایروال ابری از داده‌ها و تجهیزات ابری در برابر ترافیک مخرب و حملات سایبری محافظت می‌کند و برخی از انواع آن اجازه خروج داده‌های حساس از شبکه به اینترنت را نمی‌دهند. همانند سایر سرویس‌های ابری، فایروال ابری نیز سرعت راه‌اندازی بالایی دارد.
WAF چیست و چه کاربردی دارد؟

WAF چیست و چه کاربردی دارد؟

استفاده از WAF برای شرکت‌هایی با محصولات و خدمات آنلاین، اهمیت زیادی دارد. این شرکت‌ها می‌توانند شامل توسعه‌دهندگان نرم‌افزارهای موبایل، ارائه‌دهندگان خدمات مربوط به شبکه‌های اجتماعی و شرکت‌های فعال در حوزه خدمات بانکی دیجیتال باشند. WAF به شما کمک می‌کند تا از اطلاعات حساسی مثل اطلاعات مربوط به مشتریان و پرداخته‌ای آنلاین آن‌ها محافظت کرده