ابرآمد

دانش‌افزایی با مقالات به‌روز

در این بخش مجموعه‌ای از مقالات به‌روز را در زمینه فناوری اطلاعات و با تمرکز بر آموزش‌های رایانش ابری گردآوری کرده‌ایم. در این مجموعه تلاش کرده‌ایم دانش و مهارت علاقه‌مندان این حوزه را افزایش داده و برای مسائل موجود در حوزه فناوری رایانش ابری راهکارهای مناسبی معرفی کنیم.

امنیت

hacker forums

دست‌به‌دست شدن بیش از 15 میلیارد Credential در فروم‌های هکری!

مقابله با حملات دزدی اکانت برای کاربران عادی کار چندان سختی نیست و تنها به انتخاب رمزهای عبور قدرتمند و فعال‌سازی احراز هویت دو عاملی (2FA) نیاز دارد. این اقدامات ریسک حملات دزدی اکانت را به صفر نمی‌رساند؛ اما کار هکرها را سخت می‌کند.
رمز عبور ضعیف

چگونه رمز عبور ضعیف پرسنل، سازمانتان را به خطر می‌اندازد!

پشتیبانی از بهره‌وری و ایمنی پرسنل همراه با حفظ اصول امنیت قدرتمند، می‌تواند چالش‌برانگیز باشد، اما رمزهای عبور ناایمنی که با دیگران به اشتراک گذاشته می‌شوند و چند بار مورد استفاده قرار می‌گیرند، می‌توانند تهدیدی مداوم و واقعی را برای سازمان شما ایجاد کنند.
ساخت رمز عبور

ساخت رمز عبور: از پیچیدگی تا امنیت

همان‌طور که ابزار هکرها به‌روز شده، رویکرد شما به امنیت سایبری نیز باید تغییر کند. با توصیه‌های موجود در آخرین به‌روزرسانی‌های رمز عبور NIST  و اجرای سیاست‌های رمز عبوری که به‌خوبی در مورد آن‌ها فکر شده، می‌توانید زندگی را برای کاربران و ادمین‌های سیستم راحت‌تر کنید.
امنیت ابری

امنیت ابری چیست؟

امنیت ابری یکی از رشته‌های زیرمجموعه امنیت سایبری است که به تأمین امنیت سیستم‌های ابری می‌پردازد. این رشته شامل امن نگه‌داشتن داده‌ها در سرتاسر زیرساخت‌ها، برنامه‌ها و پلتفرم‌های آنلاین می‌شود. امن نگه‌داشتن این سیستم‌ها به تلاش‌های ارائه‌دهندگان خدمات ابری، سازمان‌ها و اشخاصی که از آن‌ها استفاده می‌کنند نیاز دارد.
امنیت فضای ابری: امنیت داده‌ها روی فضای ابری چقدر است؟

امنیت فضای ابری: امنیت داده‌ها روی فضای ابری چقدر است؟

ذخیره‌سازی اطلاعات روی فضای ابری مزایای بی‌شماری دارد؛ مثلاً اینکه فضای ذخیره‌سازی کامپیوتر شما شلوغ، پر و کند نشود. اگر لپ‌تاپ یا گوشی هوشمند شما خراب شود، همچنان به اطلاعات مورد نیازتان دسترسی خواهید داشت. همچنین ظرفیت فضای ابری اختصاصی مدت به سرعت پر نمی‌شود.
فایروال ابری (Cloud Firewall) چیست؟

فایروال ابری (Cloud Firewall) چیست؟

فایروال ابری از داده‌ها و تجهیزات ابری در برابر ترافیک مخرب و حملات سایبری محافظت می‌کند و برخی از انواع آن اجازه خروج داده‌های حساس از شبکه به اینترنت را نمی‌دهند. همانند سایر سرویس‌های ابری، فایروال ابری نیز سرعت راه‌اندازی بالایی دارد.
رایانش ابری

رایانش ابری و 5 مزیت اصلی آن

رایانش ابری یا Cloud comupting را می‌توان یکی از اصلی‌ترین تحولات اخیر در حوزه فناوری اطلاعات دانست. در تعریف کلی، ارائه آنلاین و مجازی شده منابعی مانند CPU، رم، شبکه و … برای پاسخ به نیازهای پردازشی کاربر را رایانش ابری می‌گویند. به کمک مجموعه عظیمی از سخت‌افزارها و نرم‌افزارهایی که در محل شرکت‌های ارائه‌دهنده
رایانش ابری

تاریخچه رایانش ابری

واژه ابر در گذشته به صورت امروز کاربرد نداشت و بیشتر در صنعت مخابرات بکار برده می شد. بعد از همه گیر شدن اینترنت این واژه وارد صنعت نرم افزار گردید و با ظهور تکنولوژی رایانش ابری، کاربرد آن روز به روز بیشتر شد. دهه اول قرن 21 آغاز شکوفایی تکنولوژی رایانش ابری بود. در
SDCC آینده سرویس های ابری

SDCC آینده سرویس های ابری

با گسترش روز افزون استفاده از ابر و سرویس های ابری، استفاده از راهکارهایی برای مدیریت آسان این بستر توسط سرویس ­دهندگان ابری امری حیاتی است و منجر به تداوم سرویس دهی و تضمین کیفیت خدمات می شود. Software Defined Cloud Computing(SDCC) ، راهکاری نوین است که مدیریت مراکز داده ابری را برای سرویس‌­دهندگان ابر
رایانش ابری

آیا رایانش ابری امن‌ است؟

از اولین باری که واژه رایانش ابری استفاده شد بیش از 20 سال می‌گذرد. امروز مزایای استفاده از خدمات رایانش ابری بر کسی پوشیده نیست. با این وجود هنوز ابهامات زیادی در امنیت خدمات ابری وجود دارد. بسیاری معتقدند که رایانش ابری به عنوان نقطه عطفی در فناوری نسبت به حالت سنتی، امنیت بیشتری دارد.