ابرآمد

داستان موفقیت شرکت خدمات مشاوره و فراگیری پریکن


درباره شرکت خدمات مشاوره و فراگیری پریکن

شرکت خدمات مشاوره و فراگیری پریکن از سال 1993 آموزش و مشاوره در زمینه ایمنی صنایع غذایی را در کشور هلند که نقش مؤثری در توسعه و گسترش ایمنی صنایع غذایی در اتحادیه اروپا داشت، آغاز کرد. این شرکت از طریق شعب بین‌المللی خود با سازمان‌های دولتی و خصوصی کشورهایی نظیر بلژیک، سیرالئون، اندونزی، مصر، لتونی و تانزانیا در زمینه آموزش و استقرار قوانین و استاندارهای مختلف همکاری می‌کند و هدف آن بهبود کیفیت صنایع غذایی برای جامعه‌ای سالم‌تر است.

شرکت پریکن در سال 2016 شعبه‌ای متشکل از متخصصان ایرانی و هلندی در کشور ایران تأسیس کرد که باهدف بهبود کیفیت محصولات غذایی ایران و شناخته‌شدن بیشتر آنها در بازار جهانی فعال است.

فعالیت‌های این مجموعه شامل ارائه آموزش‌های مختلف مورد تأیید سازمان غذا و داروی ایران است. همچنین این شرکت خدمات مشاوره جهت استقرار سیستم‌های مدیریت کیفیت و آماده‌سازی جهت دریافت استانداردهای مربوط به شرکت‌های صنایع غذایی را ارائه می‌دهد.

چالش‌های فناوری اطلاعات در شرکت خدمات مشاوره و فراگیری پریکن

آموزش‌های مختلف آنلاین، آفلاین و هیبرید از جمله فعالیت‌های مجموعه پریکن بوده که به‌صورت کاملاً تعاملی و اثربخش در حوزه‌های مختلف صنایع غذایی ارائه می‌شود؛ به‌این‌ترتیب ماهیت آنلاین و مجازی به‌عنوان بخش عمده فعالیت کسب‌وکار، این نیاز را ایجاد کرد که کاربران بتوانند از طریق سایت شرکت به اطلاعات خود از ابتدای تأسیس دسترسی داشته باشند و این مجموعه تصمیم به استفاده از خدمات یکی از ارائه‌دهندگان سرور مجازی ایرانی گرفت؛ ولی مشکلی برای تأمین‌کننده مذکور به وجود آمد و به دلیل نداشتن بک‌آپ، تمامی اطلاعات از دست رفت. پس از وقوع این مشکل، مدیران شرکت پریکن این بار بادقت و وسواس بیشتری شرکت ابرآمد را به‌عنوان شرکت جایگزین از ابتدای سال 1400 انتخاب کردند.

دستاوردهای استفاده از سرویس‌های ابرآمد

از مهم‌ترین دستاوردهای استفاده از زیرساخت مجازی ابرآمد و سرویس Cloud native Backup در شرکت پریکن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. امکان دسترسی شبانه‌روزی کاربران به سایت شرکت پریکن
  2. پاسخگویی به‌موقع و 7/24 تیم پشتیبانی
  3. مهیاشدن امکان پشتیبان‌گیری از اطلاعات
  4. حل چالش‌های امنیت
  5. دسترسی سریع به اطلاعات
  6. ایجاد بستر مناسب برای توسعه و تداوم کسب‌وکار

آقای کاظمی، مدیر فناوری اطلاعات پریکن:

“در طی دو سال استفاده از خدمات شرکت ابرآمد، تا کنون هیچ‌گونه مشکلی در دسترسی‌ها نداشتیم و پشتیبانی نیز دراسرع‌وقت و به‌صورت کامل صورت می‌گیرد و دغدغه ما را در خصوص دسترسی همیشگی به سایت شرکت به حداقل رسانده است.”