ابرآمد

داستان موفقیت نامی‌نو


درباره تات پخش سراسری آسمان نیلی (نامی‌نو)

هم‌زمان با روندروبه‌رشد صنعتی‌شدن، تغییر سبک زندگی و افزایش اهمیت استفاده درست از زمان، نیاز به خوراک آماده مصرف در دنیا افزایش‌یافته است و امروزه شاهد حضور این‌گونه تغییرات سریع در جامعه ایرانی نیز هستیم. شرکت تات پخش سراسری آسمان نیلی با برند نامی‌نو، از پیشگامانی است که این تغییرات را پیش‌بینی و در جهت رفع نیازهای حاصله اقدام می‌کند. دو کارخانه نامی‌نو دارای سه گواهینامه ISO 22000: 2005   /   HACCP   /   ISO 9001: 2008  شرکت آلمانی  TUV INTERCERT  است. نامی‌نو، اکنون نامی معتبر و نمادی از کیفیت است. نامی که بنیان‌گذارانش توانستند با شناخت کافی از بازار ایران، تحقیقات گسترده، شناسایی نقاط بحرانی خوراک آماده مصرف و عرضه صنعتی، آن را به‌عنوان اولین و بزرگ‌ترین واحد تولیدی غذاهای آماده کشور مطرح کنند تا جایی که امروزه انگیزه اصلی خویش را بر اشتغال‌زایی و ارج نهادن به تولیدات داخلی می‌دانند و کمر همت خود را بر گسترش چرخه‌های صنعت داخلی گمارده‌اند و از جمله پیش‌گامان این صنعت به‌حساب می‌آیند. به‌طوری‌که با داشتن رقبای بسیار، حجم گسترده‌ای از سهم فروش بازار کشور را در دست گرفته و صنعتی نوین را در عرصه‌های بین‌المللی بنیان گذاشته‌اند.

چالش‌های فناوری اطلاعات تات پخش سراسری آسمان نیلی

شرکت تات پخش سراسری آسمان نیلی (نامی‌نو)، دارای 200 کاربر سیستم و 250 کاربر موبایل سرویس پخش، یکی از مشتریان بزرگ  حوزه فروش و پخش همکاران سیستم است. در ابتدای سال 1400، سرعت برخی گزارش‌های حوزه فروش و پخش راهکاران این شرکت دچار کندی و سرعت پایین شد و با وجود اضافه‌شدن سرور اختصاصی جدید همچنان مشکل برطرف نشد. کارشناسان پشتیبانی همکاران سیستم پیشنهاد اضافه‌کردن  یک سرور دیگر به سرورهای موجود را داشتند ولی عملیاتی کردن آن در زمانی کوتاه امکان­پذیر نبود.

از طرفی دیگر اضافه‌کردن سرور دوم، بخش زیادی از ظرفیت نیروی IT شرکت را می‌گرفت و همچنین ایجاد هماهنگی بین تیم­های پشتیبانی نرم‌افزار همکاران سیستم و تیم IT نامی­نو نیاز به زمان و انرژی زیادی داشت چرا که مسئله، حل ترکیبی از مشکلات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری بود.

 موضوع ناکافی بودن فضا جهت ذخیره‌سازی حجم بالای اطلاعاتی که به‌صورت روزانه و گسترده از کارخانه‌ها دریافت می­شد نیز دغدغه مهمی بود. علاوه براین پشتیبان­گیری ( Backup) از این اطلاعات و فضای موردنیاز آن نیز باتوجه‌به نوع فعالیت شرکت و گسترش روزافزون فعالیت­ها از مشکلات دیگر شرکت بود.

دستاوردهای استفاده از سرویس‌های ابرآمد

نامی‌نو برای کسب اطمینان،در یک بازه دوهفته‌ای زیرساخت ابرآمد را به‌صورت آزمایشی تست کرد و به این نتیجه رسید که زیرساخت ابرآمد می­تواند پاسخگوی مناسبی برای سازوکار نامی­نو مخصوصاً  درپیک زمانی پخش سرد باشد.

هماهنگی تیم متخصص ابرآمد با تیم پشتیبانی همکاران سیستم، فرایند مهاجرت را برای نامی‌نو بسیار آسان کرد و با تحت وب شدن دسترسی کاربران، تیم IT این شرکت توانست بر کارهای مهم‌تری از کسب و کار متمرکز شود مخصوصاً که کارشناسان ابرآمد به‌صورت 24 ساعته و در 7 روز هفته در دسترس بودند.

در نهایت نامی‌نو با مهاجرت به زیرساخت ابرآمد بسیاری از مشکلات و دغدغه­هایش برطرف شد و در حال حاضر سرورهای مدیریت شده  ابرآمد و سرویس پشتیبان گیری مدیریت شده ابرآمد را  در اختیار دارد.

از مهم‌ترین دستاوردهای ایجاد شده برای این شرکت پس از مهاجرت به ابرآمد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. متناسب بودن نرم‌افزار همکاران سیستم با زیرساخت ابرآمد
  2. پاسخگویی به‌موقع و 7/24 تیم پشتیبانی
  3. فراهم شدن شرایط تمرکز تیم فنی و IT نامی‌نو بر موضوعات مهم­تر کسب­وکار
  4. مهیا شدن امکان پشتیبان­گیری در لحظه
  5. ازبین‌رفتن محدودیت فضای ذخیره‌سازی اطلاعات و هاردها
  6. مقیاس‌پذیری زیرساخت مجازی ابرآمد که باعث راحتی و سرعت در افزایش و کاهش دادن حجم هارد در لحظه شد.

آقای عسگری، مدیر سیستم‌ها و روش‌های تات پخش سراسری آسمان نیلی (نامی‌نو):

با مهاجرت به ابر و به دلیل هماهنگی خوب تیم ابرآمد با تیم پشتیبانی همکاران سیستم، بسیاری از مشکلات ما حل شده و دیگر نگرانی‌های گذشته را نداریم و توانستیم بر روی کارهای مهم‌تری تمرکز کنیم.