ابرآمد

تک

آقای رسول زمانی‌پور، مدیر انفورماتیک شرکت فرآورده‌های غذایی محلات با برند تک:

«مهاجرت به زیرساخت ابرآمد نه‌ تنها چالش‌های قبلی ما را حل کرد، بلکه فرصت‌های جدیدی را نیز برای رشد و توسعه شرکت فرآورده‌های غذایی محلات فراهم آورد. اکنون با اطمینان می‌توانیم بگوییم که همکاری با ابرآمد یکی از بهترین تصمیماتی بود که در جهت بهبود عملکرد و افزایش بهره‌وری شرکت اتخاذ کردیم. این همکاری، الگویی موفق برای سایر شرکت‌ها و سازمان‌هایی است که به دنبال راهکارهای مؤثر و پایدار در حوزه فناوری اطلاعات هستند.»

درباره شرکت فرآورده‌های غذایی محلات با برند تک

شرکت فرآورده‌­های غذایی محلات به عنوان یکی از شرکت‌های تولیدکننده محصولات غذایی در سال 1365 در شهر محلات واقع در جنوب شرقی استان مرکزی شروع به فعالیت کرد. چند سال بعد و در اوایل دهه هفتاد فاز دوم فعالیت این شرکت با ورود ماشین‌آلات ساخت کشور ایتالیا (خطوط کانتینیوز) آغاز شد و این شرکت توانست تا محصول گوجه‌فرنگی را با ظرفیتی بالغ بر 820 تن در شبانه‌روز به صورت کاملاً مکانیزه به محصول رب گوجه‌فرنگی تبدیل و عرضه کند.

در سال 1375 و مقارن با فاز سوم فعالیت این شرکت؛ تولید محصولاتی از قبیل انواع کنسرو، سس، ترشی، مربا، خیار شور و زیتون شور در برنامه تولید قرار گرفت و از آن زمان تا کنون محصولات متنوع غذایی این شرکت با نشان تجاری «تک» در سطح وسیعی تولید و عرضه می شوند.

محصولات این شرکت در حال حاضر به کشورهای همسایه و همچنین کشورهای آسیایی و اروپایی صادر می‌شوند.

محصولات تک محلات

نیازها و چالش‌های پیش از به‌کارگیری ابرآمد

شرکت فرآورده‌های غذایی محلات با نزدیک به 40 سال سابقه درخشان در صنعت مواد غذایی، با چالش‌های متعددی در زیرساخت‌های فناوری اطلاعات خود مواجه بود. این شرکت دارای 120 کاربر سیستم و 200 کاربر موبایل سرویس است که به‌ صورت شبانه‌روزی در حال کار با دستگاه‌ها و انجام تراکنش‌های مختلف هستند و نیاز به سرعت بالای اینترنت و شبکه دارند.

کندی سرعت برخی از سرویس‌های حیاتی، مشکلات مربوط به ذخیره‌سازی حجم بالای اطلاعات و نیاز به پشتیبان‌گیری منظم از جمله مشکلاتی بود که این شرکت با آنها مواجه بود و این مسائل باعث شده بود تا تیم IT نتواند به طور کامل بر توسعه و بهبود خدمات کسب‌وکار متمرکز شود.

دستاوردهای برند تک پس از بهره‌مندی از سرویس‌های ابرآمد

شرکت فرآورده‌های غذایی محلات، با درنظرگرفتن نیازها و چالش‌های خود و پیش‌بینی نیازهای روبه‌رشد فناوری اطلاعات خود در آینده، تصمیم گرفت همکاری خود را با شرکت ابرآمد از سال 1400 آغاز کند.

 این شرکت ابتدا در یک دوره دوهفته‌ای، زیرساخت ابرآمد را به‌صورت آزمایشی تست کرد. نتایج آزمون‌ها نشان داد که سرویس‌های ابرآمد می‌توانند نیازهای شرکت را به طور کامل برطرف کنند و حتی در زمان‌های پیک، عملکرد بی‌نظیری داشته باشند.

پس از مهاجرت کامل به زیرساخت ابرآمد و بهره‌مندی از سرویس‌های پشتیبان‌گیری بومی، WAF، ماشین مجازی مدیریت‌شده و سرور راهکاران، فرآورده‌های غذایی محلات شاهد تحولات چشمگیری در عملکرد و بهره‌وری خود بود.

یکی از مزایای بزرگ همکاری با ابرآمد، هماهنگی بی‌نقص تیم متخصص پشتیبانی ابرآمد با تیم IT فرآورده‌های غذایی محلات بود که این هماهنگی، فرایند مهاجرت را نیز بسیار آسان و سریع کرد.

از مهم‌ترین دستاوردهای این همکاری می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  1. بهبود عملکرد نرم‌افزارها: زیرساخت ابرآمد کاملاً متناسب با نیازهای نرم‌افزاری فرآورده‌های غذایی محلات بوده و بهبود چشمگیری در سرعت و کارایی سیستم‌ها ایجاد کرده است.
  2. پاسخگویی به‌موقع: پشتیبانی 24 ساعته و 7 روز هفته ابرآمد باعث شده تا شرکت فرآورده‌های غذایی محلات هیچ‌گاه نگران نحوه دسترسی به خدمات و حل مشکلات احتمالی نباشد و تمامی نیازها و مشکلات این شرکت در کوتاه‌ترین زمان ممکن برطرف گردد.
  3. تمرکز بر امور استراتژیک: با تحت وب شدن دسترسی کاربران و انتقال مسئولیت‌های فنی به تیم ابرآمد، تیم IT شرکت فرآورده‌های غذایی محلات توانست به‌ جای رسیدگی به مسائل زیرساختی، بر مسائل استراتژیک توسعه و بهبود کسب‌وکار، خدمات و محصولات متمرکز شود و از دغدغه‌های روزمره مربوط به نگهداری سرورها رهایی یابد.
  4. پشتیبان‌گیری در لحظه: امکانات پیشرفته پشتیبان‌گیری ابرآمد باعث شد تا اطلاعات روزافزون شرکت به‌ صورت آنی ذخیره و حفاظت شوند.
  5. رفع محدودیت فضای ذخیره‌سازی: با سرویس پشتیبان‌گیری دیگر هیچ نگرانی از بابت کمبود فضای ذخیره‌سازی نبود و با بهره‌گیری از زیرساخت‌های مجازی ابرآمد، امکان افزایش یا کاهش حجم هاردها به‌ راحتی و در هر لحظه فراهم شد.
  6. امنیت اطلاعات: با سرویس WAF نگرانی مدیران شرکت به جهت امنیت داده‌ها کاملاً بر طرف شد.

سایر داستان‌های موفقیت

بهران

 بهران

پشتیبانی شبانه‌روزی از تمامی سرورها، تجهیز تیم متخصص، مقیاس‌پذیری سرویس ابرآمد با حجم اطلاعات رو به ‌رشد شرکت بازرگانی بهران مهم‌ترین ارزش‌ ‎های خلق شده برای این شرکت بوده است.

نامی نو مشتری ابرآمد

نامی نو

با تحت وب شدن دسترسی کاربران، تیم IT نامی‌نو توانست بر موضوعات مهم‌تری از کسب‌وکار متمرکز شود. پشتیبانی شبانه‌روزی و در دسترس ابرآمد نیز مسیر را هموارتر کرد.

هایلند بیوتی

هایلند بیوتی

آقای شایارضا شمس‌زاده (مدیر عامل فروشگاه هایلند بیوتی): تعاملات سازنده و ارتباطات نزدیک با کارشناسان فروش و پشتیبانی ابرآمد منجر به بهبود کیفیت خدمات این شرکت گردیده است.

پارس آمپول

پارس آمپول

آقای کریم‌زاده (مدیر مالی پارس آمپول): برای ایجاد بسترهای IT و به‌منظور سازگاری سیستم‌ها با امکانات شرکت؛ نیاز به استفاده از سرویس‌های رایانش ابری همانند سرویس‌های ابرآمد داشتیم.