ابرآمد

 بهران

سید مجید اعتمادی (مسئول IT شرکت بازرگانی بهران):

«استفاده از سرور راهکاران ابرآمد آسان بوده و باعث اطمینان و کارآمدی رویه‌های کسب‌وکار ما شده است.»

شرکت بازرگانی بهران در سال ۱۳۷۳ تحت پوشش شرکت نفت بهران با هدف مدیریت و نظارت بر جایگاه‌های عرضه سوخت و همچنین توزیع مویرگی محصولات این شرکت فعالیت خود را آغاز کرد. در حال حاضر روزانه و به طور متوسط حدود ۳۴ هزار دستگاه خودرو در جایگاه‌های این شرکت توقف کرده و از خدمات جایگاهی شرکت نفت بهران استفاده می‌کنند.

بهران

این شرکت از زمان تاسیس تاکنون حدود دو درصد از سوخت کشور را در جایگاه‌های مالکیتی و تحت برند خود واقع در استان‌های تهران، آذربایجان شرقی، اردبیل، خراسان شمالی، البرز، مازندران، ایلام و گلستان توزیع نموده است و در حال حاضر به ‌عنوان بزرگ‌ترین جایگاه‌دار در بخش خصوصی، بر اساس استانداردهای شرکت نفت بهران، تلاش می‌کند گام‌های نوینی در زمینه ارتقای کیفیت در این صنعت بردارد.

با توجه ‌به ربع قرن تجربه در عرصه توزیع سوخت، در سال ۱۳۹۵ با آغاز طرح توزیع زنجیره‌ای سوخت، شرکت بازرگانی بهران با نشان تجاری بهران فعالیت خود را توسعه داد و آمادگی خود را جهت تحت پوشش قرار دادن جایگاه‌های خصوصی با نشان تجاری بهران اعلام نمود و در فاز اول، برنامه‌ای برای ارائه حق امتیاز تا ۱۰۰ جایگاه غیرمالکیتی را در دستور کار قرار داد.

چالش‌های فناوری اطلاعات در شرکت بازرگانی بهران

یکی از ماموریت‌های اصلی شرکت بازرگانی بهران، عرضه مستقیم سبد محصولات این شرکت در قالب فروش مویرگی و اینترنتی در کلان‌شهرها بوده است. به صورتی که تاکنون در پنج مرکز استان تهران، تبریز، اصفهان، کرمانشاه و اهواز به‌صورت غیرمتمرکز، حدود ۸۰۰۰ مرکز تعویض ‌روغن و اتوسرویس تحت پوشش قرار گرفته‌اند. در همین راستا شرکت بهران در تلاش است تا طی سال‌های آینده نیز اکثر کلان‌شهرهای کشور را تحت پوشش این شبکه توزیع قرار دهد.

با افزایش شعب و گسترش مراکز تحت پوشش، اندازه شرکت و حجم اطلاعات افزایش پیدا کرد. همچنین با توجه ‌به رویکرد رو به ‌رشد شرکت بازرگانی بهران در تمامی کلان‌شهرها، هزینه‌های تهیه و ارتقای زیرساخت‌های لازم برای حفظ اطلاعات شرکت افزایش پیدا کرده و همچنین نیاز به گسترش منابع سخت‌افزاری بیش از پیش حس شد.

از طرف دیگر گسترش منابع سخت‌افزاری نیاز به تجهیز نیروهای متخصص پشتیبانی داشت تا بتوانند به ‌صورت هم زمان و متمرکز، تمامی شعب را کنترل کنند.

دستاوردهای بهران با استفاده از سرویس‌های ابرآمد

شرکت بازرگانی بهران، یکی از مشتریان همکاران سیستم است که از انتهای بهمن ماه 1401 تمامی سرورهای مربوط به همکاران سیستم و سرور فروش اینترنتی و BI خود را به ابرآمد منتقل کرد. از فواید مهاجرت به سرور ابری برای این شرکت، می توان موارد زیر را نام برد:

  1. سهولت دسترسی در لحظه به اطلاعات نرم‌افزارهای مالی همکاران سیستم
  2. کاهش هزینه‌های نگهداری و ارتقای سرورها
  3. عدم نیاز به مراقبت و پشتیبانی شبانه‌روزی از تمامی سرورها و نرم‌افزارهای مالی و اداری و تجهیز تیم متخصص
  4. بهره‌مندی از دانش و تجربه تیم متخصص ابرآمد در 24 ساعت شبانه‌روز و در 7 روز هفته
  5. مقیاس‌پذیری سرویس ابرآمد با حجم اطلاعات رو به ‌رشد شرکت بازرگانی بهران

سایر داستان‌های موفقیت

بهران

 بهران

پشتیبانی شبانه‌روزی از تمامی سرورها، تجهیز تیم متخصص، مقیاس‌پذیری سرویس ابرآمد با حجم اطلاعات رو به ‌رشد شرکت بازرگانی بهران مهم‌ترین ارزش‌ ‎های خلق شده برای این شرکت بوده است.

نامی نو مشتری ابرآمد

نامی نو

با تحت وب شدن دسترسی کاربران، تیم IT نامی‌نو توانست بر موضوعات مهم‌تری از کسب‌وکار متمرکز شود. پشتیبانی شبانه‌روزی و در دسترس ابرآمد نیز مسیر را هموارتر کرد.

هایلند بیوتی

هایلند بیوتی

آقای شایارضا شمس‌زاده (مدیر عامل فروشگاه هایلند بیوتی): تعاملات سازنده و ارتباطات نزدیک با کارشناسان فروش و پشتیبانی ابرآمد منجر به بهبود کیفیت خدمات این شرکت گردیده است.

پارس آمپول

پارس آمپول

آقای کریم‌زاده (مدیر مالی پارس آمپول): برای ایجاد بسترهای IT و به‌منظور سازگاری سیستم‌ها با امکانات شرکت؛ نیاز به استفاده از سرویس‌های رایانش ابری همانند سرویس‌های ابرآمد داشتیم.