ابرآمد

داستان موفقیت هایلند بیوتی


 هایلند بیوتی

درباره هایلند بیوتی

هایلند بیوتی به‌عنوان اولین فروشگاه خرده‌فروشی تخصصی با فضای فروشگاهی “Open-Sell” در سال 1380 تأسیس شد. تا پیش از آن تعریف خرید محصولات آرایشی، بهداشتی و عطری برای ایرانیان به‌گونه‌ای دیگر بود؛ خریدار ایرانی در زمان انتخاب کالا دسترسی مستقیم به محصولات آرایشی و بهداشتی نداشت و امکان امتحان کردن و انتخاب آسان کالای موردنظر پیش از خرید، مهیا نبود.

هایلند بیوتی با نگاهی به نمونه‌های مشابه موفق در سراسر دنیا و نیز تلفیق فرهنگ دیگر جوامع بافرهنگ غنی ایرانی، باهدف ایجاد تجربه برتر و خرید لذت‌بخش، فعالیت خود را آغاز کرد. یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های هایلند بیوتی، ارائه بهترین خدمات در زمان خرید و پس از آن، به مشتریان است ازاین‌رو تهیه و ارائه کالای اصل و دارای تأیید وزارت بهداشت جزئی از الزامات هایلند بیوتی است.

چالش‌های فناوری اطلاعات هایلند بیوتی

فروشگاه هایلند بیوتی یک فروشگاه 24 ساعته است که به‌صورت حضوری و آنلاین فعالیت می‌کند. به‌منظور پشتیبانی هم‌زمان از فعالیت­های آنلاین و حضوری، وجود سرورهای قوی جهت جلوگیری از اختلالات وب­سایت امری ضروری است. باتوجه‌به این نیاز، سرورهای داخلی فروشگاه پاسخگوی این فعالیت‌ها نبودند.

همچنین برنامه‌­ریزی و برآورد هزینه‌ها برای سال­های آتی نشان داد که باتوجه‌به لزوم ارتقای سالیانه تجهیزات و همچنین هزینه سرویس و نگهداری سرورها، باید بازنگری دررابطه‌با زیرساخت فناوری اطلاعات مجموعه صورت پذیرد.

دستاوردهای استفاده از سرویس‌های ابرآمد

نیاز مستمر به ارتقای زیرساخت‌های فروشگاه ازیک‌طرف و نیاز به‌صرفه جویی در بخش هزینه‌های سرویس و نگهداری سرورهای داخلی از طرف دیگر باعث ایجاد ایده اولیه جهت انتخاب سرویس ابری برای این مجموعه بود و به‌این‌ترتیب هایلند بیوتی از آبان‌ماه سال 1399 مشتری ابرآمد شد.

از مهم‌ترین مزیت‌های ایجاد شده پس از مهاجرت به ابرآمد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پایداری سرویس‌های IT و تداوم کسب‌وکار
  • ایجاد امنیت در حفظ و نگهداری داده‌ها
  • بهره‌گیری از یک سرور مجازی قوی و مطابق با تکنولوژی‌های روز دنیا
  • کاهش هزینه‌ها برای تجهیز و نگهداری سرور
  • کاهش هزینه‌های جانبی مثل برق مصرفی
  • پشتیبانی و نگهداری مناسب و حرفه‌ای از اطلاعات توسط تیم فنی و متخصص ابرآمد

آقای شایارضا شمس زاده مدیرعامل فروشگاه هایلند

“تعاملات سازنده و ارتباطات نزدیک با کارشناسان فروش و پشتیبانی ابرآمد منجر به بهبود کیفیت خدمات این شرکت گردیده است.”