ابرآمد
رایانش ابری برای کسب‌وکارها

باید و نبایدهای رایانش ابری برای کسب‌وکارها

رایانش ابری واقعیتی غیرقابل‌‌انکار برای اغلب کسب‌وکارها است اما این موضوع به این معنی نیست که بدون برنامه‌ریزی دقیق به ابر مهاجرت کنیم. تعامل با چالش‌های رایانش ابری متفاوت است و شامل مسئولیت‌های ارائه‌دهنده خدمات ابری و نحوه مدیریت سازمان شما می‌شود.
مهاجرت به ابر

10 نشانه فرارسیدن زمان مهاجرت به ابر

سرعت مهاجرت سازمان‌ها به ابر در طول دو سال اخیر افزایش چشمگیری داشته است. موسسه Gartner می‌گوید که سرمایه‌گذاری در این حوزه در سال 2022 به 494.7 میلیارد دلار رسیده و انتظار می‌رود این رقم در سال ۲۰۲۳ به ۶۰۰ میلیارد دلار برسد.
تاثیر رایانش ابری بر موفقیت سازمان‌ها

10 شرکت برتری که با رایانش ابری به موفقیت رسیدند

زمانی که از رایانش ابری به‌درستی استفاده شود، می‌تواند کارهای شگفت‌انگیزی انجام دهد. همچنان که رایانش ابری محبوبیت بیشتری کسب می‌کند، کسب‌وکارهای بزرگ و کوچک به منظور رشد و توسعه و افزایش وسعت عملیات خود به مهاجرت به ابر ادامه می‌دهند.
راهکار رایانش ابری

راهکارهای ابری برای کسب‌وکارهای کوچک

استفاده از راهکارهای مبتنی بر رایانش ابری روشی مقرون‌به‌صرفه، انعطاف‌پذیرتر و قدرتمندتر برای کسب‌وکارهای کوچک است تا بتوانند به فناوری‌ها، کارکردها یا خدمات تجاری دسترسی داشته باشند و همچنین می‌تواند فرایند جذب و Onboard پرسنل جدید را آسان‌تر و انعطاف پذیرتر کند.
رایانش ابری و صرفه‌جویی در هزینه‌ها

رایانش ابری چگونه باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های کسب‌وکار شما می‌شود؟

برخی شرکت‌ها گمان می‌کنند مهاجرت ابری فرآیندی پیچیده است؛ در حالی ‌که این‌طور نیست. فرآیند مهاجرت در صورت برنامه‌ریزی درست و کمک گرفتن از مشاورین این حوزه، ساده خواهد بود و باعث بهبود وضعیت مالی و عملیاتی اکثر شرکت‌ها می‌شود.
بازی ابری

10 بازی ابری برتر ایکس‌باکس

در این مقاله 10 بازی مشهور و باکیفیت که از طریق پلتفرم گیمینگ ابری ایکس‌باکس در دسترس هستند را معرفی کردیم. بازی‌کردن این عناوین نیازی به دانلود ندارد و تنها کافی است که اشتراک Ultimate پلتفرم Game Pass را داشته باشید.
آینده رایانش ابری

آینده رایانش ابری؛ از ابر هیبرید تا هوش مصنوعی

ایده زیرساختی مقیاس‌پذیر و قابل‌اندازه‌گیری که می‌توان آن را به‌صورت متمرکز مدیریت و از تجهیزات رایانش آن بر حسب نیاز استفاده کرد، امتحان خود را پس داده است. این ایده به مدل‌های کسب‌وکار دارای تنوع بالای فرایند از استارت‌آپ‌ها گرفته تا سازمان‌های بزرگ، قابل‌تعمیم است.
iaas چیست

IaaS چیست؟ ساختار، کاربرد، مزایا

زیر ساخت به عنوان سرویس یا همان IaaS، یکی از زیرمجموعه‌های رایانش ابری است که منابع رایانشی مجازی را از طریق اینترنت در اختیار شما قرار می‌دهد. SaaS (نرم‌افزار به عنوان سرویس) و PaaS (پلتفرم به عنوان سرویس) از مفاهیم رایانش ابری هستند.
درباره رایانش ابری

آنچه مدیران باید درباره رایانش ابری بدانند

مدیرعامل باید در پروسه مهاجرت ابری از نزدیک مشارکت داشته باشد. اهمیت رایانش ابری برای نگه‌داشتن یک کسب‌وکار در میدان رقابت اهمیت زیادی دارد و به همین دلیل بهتر است تنها به عنوان یک برنامه IT به آن نگاه نکنید.
رایانش ابری

تفاوت رایانش ابری و شبکه ابری چیست؟

طبیعتا هم‌پوشانی‌ای میان شبکه‌سازی ابری و رایانش ابری وجود دارد. هر کسی که از طریق IaaS به پلتفرمی ابری دسترسی دارد، در حقیقت در آن محیط از شبکه‌سازی ابری برای اتصال ماشین‌های مجازی به یکدیگر، سایر سرویس‌های ابری و اینترنت استفاده می‌کند.
رایانش ابری

۸ دلیل اهمیت رایانش ابری در کسب‌وکارهای امروزی

هر کدام از زیرمجموعه‌های رایانش ابری مزایا و چالش‌های خاص خود را دارند، اما برخی از ویژگی‌های حیاتی رایانش ابری همه این مزایا و چالش‌ها را در بر می‌گیرند. در این مقاله با 8 ویژگی اصلی و محبوب رایانش ابری آشنا می‌شوید.
تاثیرات رایانش ابری

۱۰ حوزه‌ای که تحت تاثیر رایانش ابری قرار می‌گیرند

انقلاب ابری، انقلابی واقعی است؛ چون باعث شده تا روش کار، یادگیری و حتی بازی‌کردن ما با 10 یا 15 سال پیش تفاوت زیادی داشته باشد. با همه‌گیر شدن اینترنت و افزایش سرعت آن، این تغییرات در سال‌های آتی گسترده‌تر هم خواهد شد.