ابرآمد

دانش‌افزایی با مقالات به‌روز

در این بخش مجموعه‌ای از مقالات به‌روز را در زمینه فناوری اطلاعات و با تمرکز بر آموزش‌های رایانش ابری گردآوری کرده‌ایم. در این مجموعه تلاش کرده‌ایم دانش و مهارت علاقه‌مندان این حوزه را افزایش داده و برای مسائل موجود در حوزه فناوری رایانش ابری راهکارهای مناسبی معرفی کنیم.

رایانش ابری

درباره رایانش ابری

آنچه مدیران باید درباره رایانش ابری بدانند

مدیرعامل باید در پروسه مهاجرت ابری از نزدیک مشارکت داشته باشد. اهمیت رایانش ابری برای نگه‌داشتن یک کسب‌وکار در میدان رقابت اهمیت زیادی دارد و به همین دلیل بهتر است تنها به عنوان یک برنامه IT به آن نگاه نکنید.
رایانش ابری

تفاوت رایانش ابری و شبکه ابری چیست؟

طبیعتا هم‌پوشانی‌ای میان شبکه‌سازی ابری و رایانش ابری وجود دارد. هر کسی که از طریق IaaS به پلتفرمی ابری دسترسی دارد، در حقیقت در آن محیط از شبکه‌سازی ابری برای اتصال ماشین‌های مجازی به یکدیگر، سایر سرویس‌های ابری و اینترنت استفاده می‌کند.
رایانش ابری

۸ دلیل اهمیت رایانش ابری در کسب‌وکارهای امروزی

هر کدام از زیرمجموعه‌های رایانش ابری مزایا و چالش‌های خاص خود را دارند، اما برخی از ویژگی‌های حیاتی رایانش ابری همه این مزایا و چالش‌ها را در بر می‌گیرند. در این مقاله با 8 ویژگی اصلی و محبوب رایانش ابری آشنا می‌شوید.
تاثیرات رایانش ابری

۱۰ حوزه‌ای که تحت تاثیر رایانش ابری قرار می‌گیرند

انقلاب ابری، انقلابی واقعی است؛ چون باعث شده تا روش کار، یادگیری و حتی بازی‌کردن ما با 10 یا 15 سال پیش تفاوت زیادی داشته باشد. با همه‌گیر شدن اینترنت و افزایش سرعت آن، این تغییرات در سال‌های آتی گسترده‌تر هم خواهد شد.
رایانش ابری چیست

رایانش ابری چیست؟

رایانش ابری به نقطه‌ای رسیده که می‌توان آن را علت بخش عمده‌ای از سرمایه‌گذاری شرکت‌ها در حوزه تکنولوژی دانست و این سرمایه‌گذاری‌ها از ساخت و عرضه اپلیکیشن‌ها در خود سازمان که دهه‌ها سابقه دارد پیشی گرفته است. گرچه ادامه پیشرفت رایانش ابری زمانی میسر می‌شود که شرکت‌ها با ایده قرار گرفتن سرورها و دیتاسنترهای خود در جایی غیر از دفتر خودشان کنار بیایند.
cloud-transformation

تحول ابری (cloud transformation) چیست و چه تفاوتی با مهاجرت ابری دارد؟

حجم زیاد اصطلاحاتی که به غلط به جای یکدیگر به کار می‌روند، باعث می‌شود که اغلب درک تحول ابری گیج‌کننده باشد. اطلاع از تفاوت‌های مهاجرت ابری و تحول ابری و نقش آن‌ها در تحول دیجیتال گسترده، باعث می‌شود که درک این مفاهیم برایتان آسان‌تر شود.
تاثیر رایانش ابری بر آینده اینترنت

تاثیر رایانش ابری بر آینده اینترنت

رایانش ابری به کاربران اجازه می‌دهد که از هر جایی بتوانند به برنامه‌ها و فایل‌هایی که در فضای ابر ذخیره‌شده دسترسی داشته باشند و این موضوع نیاز به داشتن سخت‌افزارهای خاص برای دسترسی را حذف می‌کند.
۳ قابلیت کلیدی multicloud

۳ قابلیت کلیدی multicloud

یک راهکار مدیریت IT مؤثر، دیدگاهی شفاف را در مورد تمامی ابزارها و برنامه‌ها ارائه می‌دهد تا بتوانید از تطبیق آنها با استانداردهای تبعیت و امنیت، اطمینان حاصل کنید. همچنین مؤثرترین راهکار مدیریت multicloud به شما برای فعال کردن اتوماسیون کمک می‌کند و برای استفاده در تمامی بخش‌های سازمان مقیاس‌پذیر است.
بهترین زیرساخت یکپارچه ابری مناسب کسب‌وکار شما کدام است؟

بهترین زیرساخت یکپارچه ابری مناسب کسب‌وکار شما کدام است؟

زیرساخت یکپارچه ابری، داغ‌ترین موضوع استراتژیک و برنامه‌ریزی نوین کسب‌وکارها در هر صنعتی است و شرکت‌ها در سراسر دنیا به جای سرمایه‌گذاری بر روی سخت‌افزارهای گران‌قیمت و همچنین صرف زمان برای مدیریت و نگهداری از آنها، به ارائه‌دهندگان خدمات ابری مانند Amazon، Google Cloud و Microsoft Azure روی آورده‌اند.
رایانش ابری

رایانش ابری و 5 مزیت اصلی آن

رایانش ابری یا Cloud comupting را می‌توان یکی از اصلی‌ترین تحولات اخیر در حوزه فناوری اطلاعات دانست. در تعریف کلی، ارائه آنلاین و مجازی شده منابعی مانند CPU، رم، شبکه و … برای پاسخ به نیازهای پردازشی کاربر را رایانش ابری می‌گویند. به کمک مجموعه عظیمی از سخت‌افزارها و نرم‌افزارهایی که در محل شرکت‌های ارائه‌دهنده
کلود کامپیوتینگ

کلود کامپیوتینگ چیست؟

زیبایی صنعت IT، خوی تغییر آن است. به مدد دانشگاه‌ها و دانشمندان پیشرفت در این زمینه به‌طور سرسام‌آوری صورت می‌گیرد به‌طوری‌که اگر یک کارشناس IT امروز به‌مانند اصحاب کهف به خواب چندساله برود، بعد از بیداری با زمینه کاملاً متفاوتی روبرو می‌شود و برای او ادامه در این رشته با تغییر اساسی زمینه کاری تفاوت
رایانش ابری

تاریخچه رایانش ابری

واژه ابر در گذشته به صورت امروز کاربرد نداشت و بیشتر در صنعت مخابرات بکار برده می شد. بعد از همه گیر شدن اینترنت این واژه وارد صنعت نرم افزار گردید و با ظهور تکنولوژی رایانش ابری، کاربرد آن روز به روز بیشتر شد. دهه اول قرن 21 آغاز شکوفایی تکنولوژی رایانش ابری بود. در