ابرآمد
بازی ابری

10 بازی ابری برتر ایکس‌باکس

در این مقاله 10 بازی مشهور و باکیفیت که از طریق پلتفرم گیمینگ ابری ایکس‌باکس در دسترس هستند را معرفی کردیم. بازی‌کردن این عناوین نیازی به دانلود ندارد و تنها کافی است که اشتراک Ultimate پلتفرم Game Pass را داشته باشید.
what is private cloud storage

فضای ذخیره‌سازی ابر خصوصی چیست؟

هیچکس مثل خود شما کسب‌وکارتان را نمی‌شناسد و در نهایت تصمیم‌گیری برای ایجاد تعادل بین امنیت داده‌ها و بودجه‌بندی با شماست اما فراموش نکنید برخی فایل‌های اطلاعاتی به امنیت، کنترل و دسترس‌پذیری بیشتری نیاز دارند. در چنین شرایطی چه تصمیمی می‌گیرید؟
cloud server vs VPS server

تفاوت سرور مجازی و سرور ابری در میزبانی وب

لود طولانی یا از دسترس خارج ‌شدن سایت برای هزاران شرکت و توسعه‌دهنده وب دردسرساز است. ما می‌دانیم که 40 درصد مشتریان انتظار دارند سایت مورد نظرشان در عرض 2 تا 3 ثانیه باز شود و در غیر این صورت از سایت خارج می‌شوند...
سرور ابری چیست

سرور ابری چیست؟ مزایا، انواع و روش انتخاب

سرور ابری نوعی سروری مجازی (نه فیزیکی) است که بر بستر رایانش ابری پیاده‌سازی می‌شود. سرورهای ابری دقیقاً مشابه سرورهای فیزیکی کار می‌کنند و وظایف مشابهی مثل ذخیره‌سازی داده و اجرای اپلیکیشن‌ها را بر عهده دارند.
بکاپ

بکاپ‌ را تا کی نگه داریم؟

پاسخ به این سؤال ارتباط زیادی با ویژگی‌های سازمان شما دارد. ماهیت صنعت شما، نوع داده‌هایی که با آن سروکار دارید و ساختار استراتژی back up شما باید برای رسیدن به تصمیم نهایی با یکدیگر ترکیب شوند.
ذخیره سازی ابری

10 مزیت ذخیره سازی ابری

با کمک ذخیره سازی ابری، سازمان‌ها به جای ذخیره داده‌هایشان روی تجهیزات ذخیره‌سازی مستقر در محیط کار، می‌توانند آنها را با اتصال به اینترنت در فضای ذخیره سازی ابری در جایی دیگر ذخیره کرده و همواره از طریق اینترنت به راحتی به آنها دسترسی داشته باشند.
امنیت سرور ابری

امنیت داده‌‌ها روی سرورهای ابری چقدر است؟

هیچ‌کدام از سیستم‌های امنیتی کاملاً ایمن نیستند. اما به‌ صورت کلی امنیت داده‌های مستقر در ابر از امنیت آن‌ها روی کامپیوترهای شخصی متصل به اینترنت بیشتر است و این باعث می‌شود احتمال از دست رفتن داده‌ها به شدت کاهش پیدا کند.
iaas چیست

IaaS چیست؟ ساختار، کاربرد، مزایا

زیر ساخت به عنوان سرویس یا همان IaaS، یکی از زیرمجموعه‌های رایانش ابری است که منابع رایانشی مجازی را از طریق اینترنت در اختیار شما قرار می‌دهد. SaaS (نرم‌افزار به عنوان سرویس) و PaaS (پلتفرم به عنوان سرویس) از مفاهیم رایانش ابری هستند.
مزیت سرور ابری

رایانش ابری و مزایای سازمانی آن

بر اساس مطالعه‌ای که توسط International Data Group انجام شده، در حال حاضر 69 درصد کسب‌وکارها حداقل از یکی از ظرفیت‌های رایانش ابری بهره می‌برند و 18 درصد آن‌ها قصد دارند تا در آینده راهکارهای رایانش ابری را به کار ببندند.
DAAS VS VDI

5 تفاوت دسکتاپ ابری و دسکتاپ مجازی

بررسی تفاوت دسکتاپ ابری و دسکتاپ مجازی موجب درک بهتر ما از این دو سرویس می‌شود. شما می‌توانید ماشین‌ مجازی را روی منابع ابری یا درون‌سازمانی مستقر کنید. ارائه‌دهندگان خدمات ابری این قابلیت را به عنوان سرویسی مدیریت‌شده و از طریق راهکارهای DaaS ارائه می‌کنند.
مهاجرت به سرور ابری

7 دلیل مهاجرت به سرور ابری و انتقال سرور نرم‌افزارهای مالی شرکتتان

امروزه کمتر کسب‌­وکاری است که برای پیشبرد امور مالی خود از فایل­‌های اکسل استفاده کند. از آنجا که مدیران و کارشناسان مالی همواره به دنبال کارآمدترین و به صرفه­‌ترین راهکارهای نرم‌­افزاری هستند، می­‌توان نرم‌­افزارهای مالی ابری را به عنوان یکی از مناسب­‌ترین راهکارها نام برد که البته این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است.
هاست ابری وردپرس

۶ مزیت استفاده از هاست ابری برای وردپرس

هاست ابری نوعی هاست وب است که به جای استفاده از یک سرور، از چند سرور مجازی برای میزبانی سایت وردپرسی شما استفاده می‌کند. این موضوع به حفظ تعادل ترافیک دریافتی سایت شما و مدت‌زمان بالا بودن آن کمک می‌کند. سرور ابری در اصل مجموعه‌ای از چند سرور است که منابع خود را از ناحیه متمرکز دریافت می‌کنند.