ابرآمد
راهنمای مهاجرت به ابر

راهنمای گام به گام مهاجرت به ابر

مهاجرت ابری ممکن است کار دشواری به نظر برسد؛ اما با ابزارها و راهنمایی صحیح آسان می‌شود. در این راهنما به هر چیزی که باید در این زمینه بدانید اشاره کردیم، از تعاریف و ضرورت انجام آن گرفته تا ۶ استراتژی رایج مهاجرت ابری و مراحل آن.
دسکتاپ ابری DaaS

DaaS چیست؟ مزایا و نحوه اجرای دسکتاپ ابری

بسیاری از سازمان‌ها به‌ دنبال کنار گذاشتن مدل قدیمی دسکتاپ‌ها هستند؛ مدلی که در آن، کارشناسان IT، سیستم‌عامل و برنامه‌ها را روی هر یک از سیستم‌های کارمندان نصب کرده و اغلب زمان و هزینه زیادی را صرف نصب نرم‌افزار، ارتقاء، به‌روزرسانی و ایمن‌سازی دستگاه‌ها می‌کردند.
مهاجرت ابری برای سازمان های کوچک

راهنمای مهاجرت ابری برای سازمان‌های کوچک

برای بیشتر کسب‌وکارهای کوچک، راهکارهای ابری گزینه‌ای ترجیحی‌اند؛ چون نسبت به معایب احتمالی، مزایای بیشتری دارد. با این حال برای تمامی مشتریان راه‌حل مشخصی وجود ندارد؛ چون همان‌طور که ما از خودروها و گوشی‌های یکسان استفاده نمی‌کنیم، شرایط سیستم‌های مختلف هم متفاوت است.
ذخیره‌سازی داده

آیا ذخیره‌سازی داده‌های کسب‌وکار روی ابر مطمئن است؟

ذخیره‌سازی داده‌ها روی ابر مزایای زیادی دارد؛ اما بسیاری از کسب‌وکارها به دلیل نگرانی‌های امنیتی با ذخیره‌کردن داده‌های خود روی مخالفت می‌کنند. 63 درصد کسب‌وکارهای کوچک و متوسط بر این عقیده‌اند که ارائه‌دهندگان خدمات ابری باید اقدامات امنیتی بیشتری انجام دهند.
Disaster Recovery

اهمیت تیم Disaster Recovery در کسب‌وکارهای حوزه IT

ایجاد تیم Disaster Recovery در بخش IT گامی حیاتی در جهت اطمینان از تداوم کسب‌وکار در مواجهه با اختلالات احتمالی است. با تعریف مسئولیت‌ها، اجرای بهترین شیوه‌ها و تقویت ارتباطات موثر، تیم ما برای بازیابی سریع و حفظ عملیات هنگام وقوع فاجعه آماده می‌شود.
امنیت ابری در مقابل امنیت داخلی

امنیت ابری در مقابل امنیت داخلی یا on-premise | واقعیت‌ها و ابهامات

یک اشتباه رایج در مورد امنیت داخلی این است که برخی فکر می‌کنند ذاتا این نوع امنیت از مدل ابر ایمن‌تر است. این تصور معمولاً درست نیست ، زیرا راه‌حل‌های داخلی هنوز در برابر تهدیدات فیزیکی و سایبری آسیب‌پذیر هستند.
بازی ابری

10 بازی ابری برتر ایکس‌باکس

در این مقاله 10 بازی مشهور و باکیفیت که از طریق پلتفرم گیمینگ ابری ایکس‌باکس در دسترس هستند را معرفی کردیم. بازی‌کردن این عناوین نیازی به دانلود ندارد و تنها کافی است که اشتراک Ultimate پلتفرم Game Pass را داشته باشید.
what is private cloud storage

فضای ذخیره‌سازی ابر خصوصی چیست؟

هیچکس مثل خود شما کسب‌وکارتان را نمی‌شناسد و در نهایت تصمیم‌گیری برای ایجاد تعادل بین امنیت داده‌ها و بودجه‌بندی با شماست اما فراموش نکنید برخی فایل‌های اطلاعاتی به امنیت، کنترل و دسترس‌پذیری بیشتری نیاز دارند. در چنین شرایطی چه تصمیمی می‌گیرید؟
cloud server vs VPS server

تفاوت سرور مجازی و سرور ابری در میزبانی وب

لود طولانی یا از دسترس خارج ‌شدن سایت برای هزاران شرکت و توسعه‌دهنده وب دردسرساز است. ما می‌دانیم که 40 درصد مشتریان انتظار دارند سایت مورد نظرشان در عرض 2 تا 3 ثانیه باز شود و در غیر این صورت از سایت خارج می‌شوند...
سرور ابری چیست

سرور ابری چیست؟ مزایا، انواع و روش انتخاب

سرور ابری نوعی سروری مجازی (نه فیزیکی) است که بر بستر رایانش ابری پیاده‌سازی می‌شود. سرورهای ابری دقیقاً مشابه سرورهای فیزیکی کار می‌کنند و وظایف مشابهی مثل ذخیره‌سازی داده و اجرای اپلیکیشن‌ها را بر عهده دارند.
بکاپ

بکاپ‌ را تا کی نگه داریم؟

پاسخ به این سؤال ارتباط زیادی با ویژگی‌های سازمان شما دارد. ماهیت صنعت شما، نوع داده‌هایی که با آن سروکار دارید و ساختار استراتژی back up شما باید برای رسیدن به تصمیم نهایی با یکدیگر ترکیب شوند.
ذخیره سازی ابری

10 مزیت ذخیره سازی ابری

با کمک ذخیره سازی ابری، سازمان‌ها به جای ذخیره داده‌هایشان روی تجهیزات ذخیره‌سازی مستقر در محیط کار، می‌توانند آنها را با اتصال به اینترنت در فضای ذخیره سازی ابری در جایی دیگر ذخیره کرده و همواره از طریق اینترنت به راحتی به آنها دسترسی داشته باشند.