ابرآمد

مزایای راه‌اندازی سایت وردپرس روی سرور ابری

هاست ابری وردپرس

هاست ابری نوعی هاست وب است که به جای استفاده از یک سرور، از چند سرور مجازی برای میزبانی سایت وردپرسی شما استفاده می‌کند. این موضوع به حفظ تعادل ترافیک دریافتی سایت شما و مدت‌زمان بالا بودن آن کمک می‌کند. سرور ابری در اصل مجموعه‌ای از چند سرور است که منابع خود را از ناحیه متمرکز دریافت می‌کنند. همچنین ارائه‌دهندگان خدمات هاست ابری معمولا تمامی مراحل استقرار سایت وردپرسی شما از جمله برپایی، تهیه زیرساخت، تأمین امنیت و نگهداری از بخش Back end سایت شما را بر عهده می‌گیرند.

این مقاله به تشریح کامل مزایای استفاده از سرور ابری برای سایت‌های وردپرسی، اختصاص دارد:

  هاست ابری وردپرس سرعت بالاتری دارد

میزبانی سایت وردپرسی روی سرور ابری معمولاً در مقایسه با خدمات هاست وب سنتی مثل هاست اشتراکی، سرعت بالاتری دارد. اگر از هاست اشتراکی استفاده کنید، سایت شما باید با سایت‌های دیگر بر سر دسترسی به منابع مجازی مشترک از یک سرور یا پایگاه‌داده، رقابت کند. ازآنجایی‌که در هاست‌های اشتراکی میزبانی هم‌زمان از صدها و حتی هزاران سایت مرسوم است، این رقابت بسیار سنگین خواهد بود. نتیجه استفاده از چنین سروری، داشتن سایتی است که گاهی اوقات با سرعت زیاد بارگذاری می‌شود و گاهی اوقات هم ممکن است به‌سختی بالا بیاید.

سرورهای مجازی خصوصی و اختصاصی، به طرز چشمگیری در زمینه تخصیص منابع بهتر عمل می‌کنند، چرا که سایت شما تنها سایتی است که روی ماشین مجازی موردنظر اجرا می‌شود و بااین‌وجود عملکرد آن‌ها باز هم به‌پای عملکرد برق‌آسای سرورهای ابری در زمینه تأمین منابع نمی‌رسد. این در حالی است که سرورهای ابری وردپرس، برای تأمین منابع به دسترسی به شبکه‌های تحویل محتوای جهانی (Global CDN) مثل Cloudflare که گران‌قیمت هم هستند، نیازی ندارند.

زمانی که شما از خدمات یک میزبان ابری به‌منظور تأمین سرور موردنیاز برای سایت وردپرسی خود استفاده می‌کنید، به میزان ثابتی از منابع مجازی دسترسی خواهید داشت که این منابع از طریق خوشه‌ای از سرورهای به‌هم‌پیوسته تأمین می‌شوند. این موضوع باعث می‌شود که در زمان‌های افزایش ترافیک سایت مشتریان دیگر و اختلال در یکی از سرورها، عملکرد سایت شما دچار مشکل نشود.

میزبان ابری

  

هاست ابری وردپرس مقیاس‌پذیری بالاتری دارد

مقیاس‌پذیری یکی از دلایل دیگری است که باعث می‌شود تا انتقال سایت وردپرسی‌تان به سرور ابری را در نظر بگیرید. سایت‌ها بسته به میزان ترافیک ورودی خود، به میزان متفاوتی از منابع مجازی نیاز دارند و افزایش یا کاهش ترافیک، میزان منابع مجازی موردنیاز مستقر روی سرور یا سرورهای مجازی را تغییر می‌دهد؛ بنابراین درصورتی‌که از هاست اشتراکی استفاده کنید و مجبور به رقابت بر سر منابع باشید، در زمان افزایش ترافیک، سایت شما برای برخی از کاربران از دسترس خارج خواهد شد.

هاست سایت وردپرسی روی سرور ابری، این محدودیت‌ها را ندارد و به‌صورت پیش‌فرض دارای مقیاس‌پذیری است. اگر کسب‌وکار شما به‌صورت ناگهانی محبوب شود یا محتوای شما به محبوبیت زیادی دست پیدا کند، سایت شما به دلیل دارابودن ذات توزیعی و استفاده از CDN داخلی، همانند قبل به عملکرد خود ادامه خواهد داد.

هاست ابری وردپرس قابلیت Redundancy و اطمینان را فراهم می‌کند

ازآنجایی‌که‌هاست ابری از مجموعه‌ای از سرورها به‌جای یک سرور یا پایگاه‌داده تکی استفاده می‌کند، می‌تواند برای شما افزونگی را فراهم کند. این افزونگی، لحظات از دسترس خارج‌شدن سایت شما را به حداقل رسانده یا حذف می‌کند. چرا که اگر یکی از سایت‌های موجود در کلاستر (خوشه) از دسترس خارج شود، سایت دیگری بلافاصله جای آن را می‌گیرد تا از بالا بودن و اجرای مداوم سایت شما اطمینان حاصل شود. ساختار افزونه‌ای‌ هاست ابری، مدت‌زمان بالا بودن سایت شما را به نحوی استثنایی افزایش می‌دهد، آن هم درحالی‌که چنین اتفاقی در روش‌های سنتی هاست وب، معمولاً اتفاق نمی‌افتد. احتمال از دسترس خارج‌شدن تمامی سرورها در سرور ابری سایت وردپرسی شما، تقریباً غیرممکن است.

 امنیت داده‌ها در هاست ابری وردپرس بیشتر است

زمانی که سایت وردپرسی خود را به سرور ابری منتقل می‌کنید، می‌توانید از امنیت آن مطمئن و آسوده خاطر باشید. بسیاری از افراد تصور می‌کنند که انواع خدمات ابری و از جمله هاست ابری، به دلیل آنلاین بودن مداوم در برابر هک آسیب‌پذیر هستند. اما این تصور درست نیست و هاست های ابری برای محافظت از سایت شما در برابر حملات سایبری متنوع، از حفاظت چندگانه استفاده می‌کنند.

ارائه‌دهندگان خدمات هاست ابری، از فناوری مجازی‌سازی به‌منظور بخش‌بندی داده‌ها و منابع مجازی هر مشتری استفاده می‌کنند. استفاده از این فناوری باعث می‌شود که سایر مشتریان نتوانند به منابع مجازی و اطلاعات شما دسترسی داشته باشند؛ حتی اگر سرور سایت آن‌ها روی کلاستر ابری مشابه با شما قرار داشته باشد. علاوه بر این، آلودگی یکی از سرورهای کلاستر به بدافزار، روی سایت شما تأثیر نخواهد داشت، چرا که هاست ابری آن سرور را ایزوله کرده و وظایف آن را به سرور دیگری منتقل می‌کند.

برخی از ارائه‌دهندگان خدمات هاست ابری، از WAF برای مقابله با حملات سایبری استفاده می‌کنند.

رتبه SEO سایت

 رتبه SEO سایت وردپرسی شما با استفاده از هاست ابری بهبود پیدا می‌کند

اگر سایت وردپرسی خود را به سرور ابری منتقل کنید، رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل نیز بهبود پیدا می‌کند. چرا که سرعت بارگذاری و مدت‌زمان بالا بودن سایت، از مهم‌ترین شاخص‌های رتبه‌بندی سایت‌ها در نتایج جستجوی گوگل محسوب می‌شوند. گوگل در پستی که در بلاگ رسمی Webmaster Central خود در سال 2010 منتشر کرد، این حقیقت را افشا کرد که سایت‌های دارای سرعت بالا، در رتبه بالاتری نسبت به سایت‌های دارای سرعت پایین قرار می‌گیرند. اخیراً نیز مت کاتس از گوگل تأیید کرد که از دسترس خارج‌شدن یک سایت حتی برای 15 دقیقه، بر رتبه‌بندی آن در گوگل تأثیر خواهد داشت.

سرورهای ابری سرعت بالایی داشته و قابل‌اطمینان هستند و همین موضوع، آن‌ها را به یک راه‌حل هاستینگ مؤثر برای بهبود وضعیت سئوی سایت‌ها تبدیل کرده است. موتورهای جستجو این نکات را که سایت شما برای کاربرانتان به‌سرعت بارگذاری می‌شود و به‌ندرت از دسترس خارج است، متوجه می‌شوند. در نتیجه، آن‌ها سایت شما را در نمایش نتایج به کاربر، در اولویت قرار می‌دهند.

البته استفاده از خدمات هاست ابری به‌تنهایی سایت شما را به صدر نتایج گوگل نمی‌رساند، اما می‌تواند سیگنال‌های درستی را برای کمک به بهبود نتایج سئو ارسال کند.

 با استفاده از هاست ابری، خدمات مشتریان فوق‌العاده دریافت کنید.

اکثر ارائه‌دهندگان خدمات هاست ابری، خدمات مشتریان و پس از فروش ویژه‌ای دارند. اکثر این شرکت‌ها دارای متخصصینی هستند که با وردپرس به‌خوبی آشنایی دارند و این افراد متخصص، نگرانی‌ها و سؤالات شما در مورد سایتتان را به‌خوبی رفع خواهند کرد.

جمع بندی

وردپرس یکی از بهترین و آسان‌ترین ابزارهای ساخت سایت در جهان است و به همین دلیل، بسیاری از کسب‌وکارهایی که قصد ورود به فضای آنلاین را دارند، از خدمات آن استفاده می‌کنند. اما برای بسیاری از این کسب‌وکارها، سؤال است که «بهترین هاست برای سایت وردپرسی چیست؟» سرور ابری می‌تواند گزینه‌ای ایدئال برای میزبانی سایت‌های وردپرسی باشد، چرا که دارای ساختار شبکه‌ای خاص خود است که قابلیت اطمینان، افزونگی، سرعت بالا، امنیت داده و بهبود عملکرد سئو را برای سایت شما به ارمغان می‌آورد.

منابع :

https://jelastic.com/blog/wordpress-cloud-hosting-benefits/

pressable.com/6-benefits-of-hosting-your-wordpress-website-on-the-cloud


به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]